Horvátország mindenképp befogad menekülteket

A horvát miniszterelnök már csütörtök este jelezte, Horvátország hajlandó befogadni egy kisebb számú menekültcsoportot és nem akarnak csatlakozni a visegrádi négyek bevándorlási kvóta ellenes tömörüléséhez, mert van saját fejük. A horvát kormányfő azt mondta, őket nem zavarná a magyar kerítés, mert ők még nem tagjai a schengeni övezetnek.







Menekültügy: Magyarország külön elbírálásban részesül

Megállapodtak a bevándorlók önkéntes felajánlásokon alapuló befogadásán az EU-csúcson, 40 ezer menekültet akarnak így szétosztani a tagállamok között, húszezer, még a határokon túl lévőt pedig befogadni. Magyarország azonban teljesen külön elbírálás alá fog esni, egyelőre nem derült ki, hogy ez mit jelent.





Kijött az amerikai külügy Magyarországra vonatkozó országjelentése

Az amerikai külügyminisztérium csütörtökön nyilvánosságra hozott, éves emberi jogi országjelentéseiben kiemelte a terrorszervezetek kegyetlenségét és a helyzet súlyosságát egyebek között a Közel-Keleten, Afrikában, Észak-Koreában és Oroszországban. A Magyarországról szóló jelentés a civil társadalom elleni fellépést, a médiapluralizmus szűkítését és a romák kirekesztését említette a legfontosabb problémák között.







Tusk Orbán szövegére is reagált: önkéntesség csak vállalásokkal

Az Európa Tanács elnöke, Donald Tusk azt mondta, hogy a menekültek önkéntességen alapuló befogadása csak akkor hiteles, ha precíz és jelentős ígéreteket tesznek az ezt követelők legkésőbb július végéig. Előzőleg Orbán Viktor is azt mondta, hogy a menekültek befogadására vonatkozó kötelező kvóták helyett önkéntességet akar.