Narancssárgává vált a Szinva patak vize, a kormányhivatal vizsgálódik

Erős szagú, üledékes szennyezés szivárog a patakba.

  • HVG

Narancssárgára színeződött a miskolci Szinva patak vize – írja a Minap. A lap úgy tudja, hogy a Kiss Ernő utcánál szivárog az erős szagú, üledékes szennyezés a patakba.

A történtekről értesült Tóth-Szántai József miskolci polgármester is, aki kedd délután a közösségi oldalán azt írta: a helyszínen egyeztetett a katasztrófavédelem szakembereivel, akik egyelőre vizsgálják az elszíneződés okát és eredetét.

A Kormányhivataltól soron kívüli vízvizsgálatot kértem, amelynek eredménye várhatóan holnapra készül el. Jelenleg nincs olyan információ, amely közvetlen veszélyre utalna, ugyanakkor a pontos okok feltárásáig minden szükséges vizsgálatot elvégzünk

– közölte a polgármester.

https://www.facebook.com/tothszantai.jozsef/posts/122255999324129106?ref=embed_post

A nyitókép forrása: Tóth-Szántai József / Facebook

Hozzászólások