Furgonokkal hajtott a tüntetőknek a rendőrség Belgrádban
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek, miközben a letartóztatott társaik szabadon bocsátását követelik.
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek, miközben a letartóztatott társaik szabadon bocsátását követelik.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
Végig is gyalogolta a szombati menetet, ami túlmutatott önmagán.
Hat rendőr és két civil sérült meg a belgrádi kormányellenes tüntetésen.
Belgrádban is eseménydúsnak ígérkezik a hétvége. Előrehozott választásokért tüntet az egyetemi hallgatók vezette ellenzék. A hatóságok pedig már szerdán többeket letartóztattak, akik állítólag a hatalom erőszakos megdöntésére készültek.
A vízellátási problémák miatt tüntettek Čačakban, amikor összeveszett a politikus a demonstrálókkal.
A kormány be akarta tiltani, hogy a tévében közvetíthessék a tiltakozást.
Kopácsi Sándor emléktáblájához vittek virágot.
Zavaros idők vannak most Los Angelesben, és vannak, akik szívesen halásznak a zavarosban. Azok viszont nagyot koppantak, akik úgy gondolták, az Apple üzleteinek kifosztásával jutnak majd „ingyen” iPhone-okhoz.
A minisztériumban át tudták adni az állásfoglalást a kutatók, igaz nem közvetlenül Hankó Balázs miniszternek. A HUN-REN központjában viszont már csak kiplakátolni tudták a dokumentumot, amelyben a négy kutatóközpont leválasztása ellen tiltakoztak.
Száz éve tiltották meg a fürdőzést a német főváros folyójában, sokak szerint viszont azóta tisztult annyit a víz, hogy újra beleengedhessék az embereket.
A Ferenciek teréről – az Erzsébet hidat érintve – az Ügyészség előtt ért véget Hadházy Ákos keddi tüntetése.
Finnországban sokaknak lett elegük a klímaváltozás ellen küzdő Elokapina környezetvédő szervezet akcióiból. Százezernél is több aláírás gyűlt össze a mozgalom betiltását, bűnszervezetté nyilvánítását és a pénzügyi támogatásuk kriminalizálását követelő népi kezdeményezésre. A mozgalom többnapos akciója hétfőtől szerdáig tartott a finn főváros több forgalmas pontján. A mostani megmozdulás egyik kimondott célja a rendőrségi szervezetre történő nyomásgyakorlás, amihez a szervezők még helyszíni oktatást is tartanak.
A közszolgálati technikusnak tanuló fiatalok passzív ellenálló csoportot alakítottak.
A rendőrség pedig nem bocsátkozik becslésekbe, így hivatalos megoldása nincs a kérdésnek. Ön szerint hányan voltak?
Több, a Los Angeles-i tüntetésen résztvevő szemtanú is arra lett figyelmes, hogy egy ismeretlen légi jármű köröz a tüntetések felett. Később kiderült, a Belbiztonsági Minisztérium küldte, hogy megfigyeljék vele a tömeget.
„A tüntetés itt már nem old meg semmit, ez a zászlóbontása egy társadalmi ellenállásnak” – mondta Puzsér Róbert, aki keddre hirdetett demonstrációt a Kossuth térre Polgári Ellenállás címmel. A résztvevőket a törvényjavaslatról és az ellenállás lehetséges módjairól kérdeztük.
Hiába halasztották el az ellehetetlenítési törvény megszavazását, a szervező Puzsér Róbert szerint továbbra is belorusz fordulat fenyeget.
Az elnöki hatalom, az alkotmány és a törvények határait feszegeti Donald Trump azzal, hogy Los Angeles utcáira küldi a katonákat. Mit üzen ellenfeleinek az elnök, akit előző mandátuma idején még sikeresen lebeszéltek a hasonló akciókról?
A szervezők arról beszéltek, hogy nem látják szívesen a szélsőjobb politikai gyűlését a városban.