Egy modernkori rabszolgaságról szóló magyar film írhat történelmet Amerikában

A tíz éven át fogva tartott nőről szóló, az A Woman Captured című dokumentumfilm az egyik legrangosabb fesztiválon, a Sundance-en premierezik.

  • Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám
Egy modernkori rabszolgaságról szóló magyar film írhat történelmet Amerikában

Az A Woman Captured című magyar dokumentumfilm, Tuza-Ritter Bernadett rendezésében az amerikai filmipar januári gigaeseményén, a Sundance fesztiválon mutatkozhat be a nagyközönségnek. A fesztivál szerdán jelentette be az idei programját, amelynek részeként a magyar alkotás a nem amerikai dokuk között szerepel majd.

A dokumentumfilm egy magyar nőt követ, aki tíz év után megpróbál kitörni rabszolgatartói fogságából, miután az őt fogva tartó család az identitását is elvette.

Az alkotók ezzel már történelmet írtak, hiszen magyar egész estés film ezelőtt még sohasem szerepelt a fesztivál versenyprogramjában (a korábban beválogatott magyar filmek más szekciókban kaptak helyet).

A Sundance-en lesz még három magyar érdekeltségű film, ugyanis az Assassination Nation című thrillernek Rév Marcell (Jupiter holdja, Fehér Isten) volt az operatőre, a 306 Hollywood c. mágikus realista doksinak pedig Stalter Judit (Saul fia, Aranyélet, Tiszta szívvel) a producere. Emellett a hazánkban forgatott, Keira Knightley főszereplésével készült Colette világpremierje is a fesztiválon lesz.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?