Ez zseniális: így veszik rá az embereket, hogy tegyék már le egy kicsit a telefonjukat villamosozás közben
Gondolt egyet az amszterdami közlekedési vállalat, és egy ügyes trükkel megoldotta, hogy legalább villamosozás közben egy kis okostelefonos szünetet tartsanak az utasok. Csináltak egy analóg videojátékot.
hvg.hu
A helyi BKK-nak megfelelő GVB és az egyébként technológiai fejlesztésekben működő Headmade közös projektje tulajdonképpen egy “analóg videojáték”, amit éppen olyan nagyszerű játszani, mint amilyen egyszerű volt “leprogramozni”. Kis krokodilt ragasztottak a villamosok ablakaira, az ajtó melletti ülések előtt lévő üvegfelületein pedig ott a játékszabály: be kell csukni az egyik szemünket, és a másikkal pedig a krokodilon át nézni az utcát. A cél minél több járókelő elkapása a krokodillal, amihez – az eltérő távolságban lévő, ráadásul más-más magasságú emberek miatt – fel-le kell mozgatni a fejünket. Videón egyszerűbb és viccesebb is bemutatni, íme.
Egy játékbéli pályát két megálló közti szakasz tesz ki, ezen kell minél több pontot elérni. A GVB tanácsa szerint, ha valaki nem elégedett a pontszámával, akkor nem gond, menjen még egy kicsit, a következő megállónál úgyis restartol a játék. Azt nem tudjuk, hogy milyen nehéz lehet ez az analóg videojáték, de lehet, hogy nem is olyan egyszerű, mint első látásra tűnik, ugyanis az első szint elérését mindössze 3 járókelő elkapásában határozták meg, második szintűnek az számít, aki 8 embert krokodilozik le, de még a harmadik szinten is csak 12-ben határozták meg. Aki ennél többet ér el, az már negyedik szintű profi. (Vagy az is lehet, hogy a játék maga könnyű, csak túl rövidek a pályák.)
Saját eredményét mindenki a kampány #GVBestjee hashtagjével teheti közzé a közösségi felületeken. Önbevalláson alapul, de hát nem is túl sok értelme lenne csalni, hiszen az okostelefonos változataihoz hasonlóan ez is csak egy játék.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.