Oda akarunk menni: egy 400 fős kis faluban mindent felcímkéztek úgy, mintha ők lennének az internet
Egy kicsiny olaszországi településen gyakorlatilag térerő sincs, most mégis a 400 lakosú falu szimbolizálja az internet legfontosabb szolgáltatásait.
Papós Tamás
A képeslapot Gmail-dobozban adják fel, az orvosi rendelőt vírusírtóval szimbolizálják, a randik kedvenc helyszíne a Tinder-pad, a helyi híreket pedig az utca facebookos üzenőfalán lehet olvasni. A leírás hallatán hipermodern okosvárosra gondolnánk, pedig ennek ellenkezőjéről van szó: a Biancoshock be akarta mutatni, hogy a felsorolt szolgáltatások a való életben is jelen vannak, még egy eldugott faluban is.
Így esett a készítők választása egy olaszországi településre, a 400 lakosú Civitacampomaranóra. A helyszínen még a térerő is nagyon gyenge, így tökéletes a kontraszt: minden helyszínt valamilyen internetes szolgáltatással jelöltek, egy idős hölgy – aki mindent tud a falubeliekről – házát pedig a Wikipedia felirattal látták el. A képek magukért beszélnek, egy ilyen falu is lehet az internet jelképe. A kreatív projekt neve pedig nagyon találó: web 0.0.
A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.