Bosszú, pénz, magamutogatás, dörgölőzés a NER-hez – ezek motiválják az egyszemélyes pártokat

Egy dolog közös az ismert emberek alapította törpepártokban: az ellenzék esélyeit rontják.

Bosszú, pénz, magamutogatás, dörgölőzés a NER-hez – ezek motiválják az egyszemélyes pártokat

Míg a Kutyapártnak és a Mi Hazánknak van némi esélye, hogy bejusson a parlementbe, a többi, általában egyszemélyes pártocskának, Gattyán György, Volner János, Varga-Damm Andrea és Szanyi Tibor formációjának szinte semmi.

Az általában 1-2 éves múltra visszatekintő törpepártok Hann Endre, a Medián elnöke szerint nem jelennek meg a méréseikben. Amennyiben rákérdeznek, hogy a válaszoló hallott-e az illető pártról, akkor is csak néhány százaléktól kapnak igenlő választ – és ez persze nem szavazási hajlandóságot jelent. Ám ha sikerül országos listát állítaniuk 2022-ben, a várható kiélezett küzdelemben, különösen a billegő körzetekben, a rájuk leadott szavazatok is hiányozhatnak az ellenzéknek a kormányváltáshoz.

Indulásuk az ellenzéki szavazók elbizonytalanítását és megosztását szolgálja – mondta Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt a ringbe szálló kis pártokról, és hasonlóan vélekednek szakértők is, akik szerint várhatóan kormánykritikus választóktól érkeznek a rájuk leadott, de minden bizonnyal elvesző szavazatok.

A kérdés - Bárdos Andrással: Hány nullról indul a választási meccs?

Az 50-50 százalékos szavazatarány biztosan nem elég az ellenzéknek, hogy kormányt alakítson - állítja a Political Capital választási elemzője, László Róbert. Az adásban a politológus és Bárdos András összeszedte, hány helyen lejt a pálya a Fidesznek a tavaszi választáson. Mit jelent mindez mandátumokban kifejezve és mennyivel kell nyernie az ellenzéknek, hogy átvegye az ország irányítását?