Walter Russel Mead: A világ jövője múlik azon, el tudja-e rettenteni Biden Putyint

Joe Bidennek mindenképpen be kell csapnia az ajtót a nukleáris fegyverek alkalmazása előtt, csak utána keresheti, hogy merre vezet az ösvény a béke felé. Viszont az elrettentés nem azt jelenti, hogy meg kell alázni az oroszokat. Wall Street Journal elemzés.

  • hvg360 hvg360
Walter Russel Mead: A világ jövője múlik azon, el tudja-e rettenteni Biden Putyint

Az amerikai elnök idáig hasztalan próbálta jobb belátásra bírni orosz kollégáját az atomfegyverek bevetése ügyében, pedig a tét hatalmas. Walter Russel Mead, a Hudson Intézet kutatója, a new yorki Bard College professzora, a konzervatív Wall Street Journal rendszeres szemleírójaként teszi közzé aggályait.

Emlékeztet arra, hogy Vlagyimir Putyin a jó egy évvel ezelőtti csúcs után kiadott nyilatkozatban elismerte: a nukleáris háborút nem lehet megnyerni, és nem is szabad megvívni. De hát ő nem mindig mond igazat. Azon kívül nála úgy van, hogy az orosz csapatok fejvesztett kelet-ukrajnai menekülése vonzóbbá teszi a szemében az atomcsapást. Abban bízik, hogy a robbantás megingatja a Kijevnek nyújtott nyugati támogatást.

Hogy bejön-e a számítása, attól nagyjából a földkerekség jövője függ.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.