Jelentős erődemonstrációt tart a hatalom, pedig csak azzal élt az ellenzék, amivel a CÖF
Újfajta "szabadságfinanszírozóvá" válna a Korányi Dávid vezette Action for Democracy, amelynek 3 milliárd forintos támogatását a titkosszolgálatok is vizsgálják. Bár az érintettek azt állítják, nem fordult elő tiltott pártfinanszírozás, igazán súlyos következménye annak sem lenne. De mit léphet ezek után a Fidesz, amely óriási belpolitikai botrányként tálalja a történteket?
Intézményi támogatóktól is kapott pénzt az Action for Democracy - ismerte el a szervezet vezetője, Korányi Dávid. Noha azt állítja, eddig sem mondták, hogy csak mikroadományokból gyűlt volna össze a Magyarországra utalt 3 milliárd forint, az eddig nyilatkozatokban nem hangsúlyozták ki az intézményi hátteret.
A nagyobb egyéni és intézményi támogatókról most sem közölt részleteket, de közleményében azt írta,
nem adófizetői dollárokból gazdálkodtak, sem a (második CIA-ként emlegetett) National Endowment for Democracy, sem a Nyílt Társadalom Intézet semmilyen formában nem támogatta szervezetüket.
Megismételte, a diaszpórában élő magyarság adományait gyűjtötték, és annak érdekében, hogy a támogatások eredetét megnyugtatóan tisztázzák, egy független auditort kértek fel. Nincsenek kapcsolatban a CIA-val (csak a magyar szolgálatokkal, célszemélyként), a törvényeket maximálisan betartják és soha nem adtak pénzt politikai pártoknak vagy jelölti kampányokra.
"Támogattunk egy demokráciapárti, antiautoritárius, EU-, NATO- és Ukrajna-barát narratívát, valamint az emberi méltóság és tisztesség védelmét"
- írta Korányi.
Vagyis: nem választási kampányt támogattak, hanem tájékoztatót. Mutatjuk a kettő közti különbséget: