A VW egy titkos telephelyen tárolja a hibáktól hemzsegő új villanyautóit
Már komoly mennyiség készült az ID.3-ból, azonban a rengeteg hiba miatt a vásárlókhoz eddig egy példány sem juthatott el.
hvg.hu
A Volkswagen tavaly szeptemberben leplezte le az MEB villanyautó-platformra épülő ID termékcsalád első tagját, a Golf méretkategóriában versenyző ID.3-at.
Nemrégiben derült ki, hogy a Volkswagen első újhullámos elektromos autója Németországban a kedvezmények levonását követően akár 23 430 euró, vagyis mintegy 8 millió forint ellenében is havavezethető lesz. Legkorábban azonban csak nyártól, és ennek nem a koronavírus, vagy nem csak a világjárvány az oka.
Volkswagen
Az ID.3-at Zwickauban, a Trabantok egykori szülőhelyen gyártják már jó ideje, egészen konkrétan tavaly november eleje óra, és az elmúlt hónapokban komolyabb mennyiség hagyta el a gyártósorokat. Ezeket az autókat azonban nem lehet forgalomba helyezni, mivel elmondások szerint a szoftverük hibáktól hemzseg. Egyes források szerint a tesztelők a közelmúltban napi szinten több száz hibára bukkantak, melyek orvoslásán több ezer fejlesztő dolgozik.
Német beszámolók szerint a Volkswagen egy a zwickaui gyártósorhoz közeli helyen, a régi Altenburg repülőtéren tárol mintegy 5-8 ezer ID.3-at, és egy közeli helyen további ezer ilyen villanyautó várakozik. Utóbbi helyszínen hatalmas fütőtt sátrakat állítottak fel, ahol az autók tömeges szoftverezését végzik a cég alkalmazottai.
YouTube / nextmove
Feltételezések szerint egy ennél nagyobb ID.3 parkolóhely is létezik, a Zwickautól 600 kilométerre lévő Emden kikötőjénél. Nem tudni, hogy az autók mikor kerülnek majd forgalomba, egyesek szerint elképzelhető, hogy a több szempontból is képlékeny helyzet miatt erre csak 2021-ben kerül majd sor.
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?