Természetgyógyászok kezelik az AIDS-eseket Lesothóban, miután Trump elzárta a pénzcsapot
Az ország egynegyede HIV-pozitív, az amerikai finanszírozású gyógyszerek helyett az ENSZ próbál segíteni, de messze nem tudnak annyi pénzt adni.
Az ország egynegyede HIV-pozitív, az amerikai finanszírozású gyógyszerek helyett az ENSZ próbál segíteni, de messze nem tudnak annyi pénzt adni.
„Amikor egy zenész együttműködik a demokrácia hirdetőivel, abból propaganda lesz. És ha Elton John ül a zongoránál, az nem csak oroszellenes propagandát jelent” – áll az orosz ügyészség közleményében.
Március 9-én mutatja be a Radnóti Színház az Angyalok Amerikában első részét. Tony Kushner drámaírót meglepte, hogy újra színpadra állítják Budapesten az AIDS-krízis idején, a Reagan-érában játszódó darabját, amelyben majdnem minden szereplő meleg. Miért nem tűrte meg Al Pacino Kushnert a forgatáson? Tart-e az amerikai LMBTQ-közösség Donald Trumptól? Interjú Steven Spielberg állandó forgatókönyvírójával.
Elég gyakran érkeznek hírek zsarolóvírusokról, amelyeket sokan a legújabb idők egyik számítógépes fenyegetésének tartanak. Azonban a ransomware-ek története már több évtizedes, a legelső kis gonosztevő 1990 januárjának első napjaiban kezdett ténykedni.
Az AIDS elleni küzdelem világnapjához közeledve az Apple ismét megpróbálja felhívni a figyelmet súlyos betegségekre és járványokra, valamint a saját (pénzügyi) eszközeivel segíteni is próbálja a védekezést.
Az éghajlatváltozás és a háborús konfliktusok akadályozzák a világ leghalálosabb betegségei közé tartozó AIDS, tuberkulózis és malária leküzdésére tett erőfeszítéseket – közölte a három betegség elleni küzdelmet finanszírozó világalap, a The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.
A kezelés után húsz hónappal sem mutatható ki a HIV-vírus annak a férfinak a szervezetében, aki még az 1990-es évek elején fertőződött meg a kórokozóval.
A Rudolf Nurejevról szóló darab az orosz "anti-LMBT propaganda" törvény áldozatául esett.
A németországi Düsseldorfi Egyetem kutatói egy leukémiában szenvedő beteg csontvelőjét helyettesítették egy donor őssejtjeivel. A vizsgálatok azt mutatták, a férfi szervezetéből eltűnt a HIV-vírus. Ez volt a világ harmadik ilyen sikeres terápiája.
Az Egyesült Államokban 1981-ben még a melegek rákbetegségeként emlegették, és úgy gondolták, nincs miért aggódni. Viszont hamar kiderült, hogy nagy a baj, a pánik és a vírus pedig néhány év alatt elterjedt az egész világon – köztük Magyarországon is. Utánajártunk, hogyan jelent meg az AIDS a magyar sajtóban: kezdve az első hírekkel, egészen az első regisztrált megbetegedésekig. December 1-je az AIDS világnapja.
A Nemzeti HIV/AIDS Munkacsoport működéséről 2015 óta semmilyen információ nincsen, nem tudni, mit tervez a kormány a járvány megállítása érdekében.
A színésznő jótékony célokra ajánlotta fel az összeget.
Kilencven éve, 1932. augusztus 18-án született Luc Montagnier Nobel-díjas francia kutatóorvos, virológus, az AIDS-et okozó HIV-vírus egyik felfedezője.
Ingyen és anonim-módon lehet majd HIV-szűrésre menni a fesztiválon. A HIV-en kívül más, szexuális úton terjedő betegségeket is kiszűrnek.
A Moderna HIV vírus elleni vakcinája az első fázisú klinikai tesztek alapján működik, ezért most az Egyesült Államokon kívül is kipróbálja azt a cég.
A Szputnyik V a HIV-fertőzötteket is képes megvédeni a súlyos koronavírus-fertőzéstől – erre jutott legalábbis egy orosz kutatás.
1983-ban fedezte fel kutatócsoportjával az AIDS kialakulásáért felelős vírust. A koronavírus-járvány alatt viszont oltásellenes elméleteket népszerűsített.
Éva évek óta élhetett együtt a HIV-vírussal, mire AIDS-stádiumba jutott, a fia azonban szerencsére nem kapta el tőle. Ahogy később a férje, most pedig a néhány hetes babájuk sem: ezt már a gyógyszeres kezelés garantálta. Éva nem fertőz, szülni viszont sokkal nagyobb tortúra volt neki most, mint amikor még nem tudott az állapotáról. Úgy véli, nemcsak a társadalomnak, az orvosoknak is kevés információja van arról, mi történik egy kezelt HIV-vel élővel. Haragot azonban egyáltalán nem érez, sorstársaival azért küzd, hogy az ismerethiányt a magabiztos tudás váltsa fel.
December 1-je az AIDS elleni küzdelem világnapja. Az Apple már hosszú évek óta a saját eszközeivel figyelmeztet a súlyos betegségre és a kapcsolódó egészségügyi, gazdasági, társadalmi problémákra.
Az amerikai kutatók szerint az Esperanza-betegként emlegetett páciens a világon a második olyan beteg, aki semmilyen kezelést nem kapott a HIV-fertőzésére, mégis képes volt a szervezete legyőzni a vírust.