Emberölés történt Battonyán
A rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.
A jelenséget a schengeni csatlakozás robbantotta ki, miatta már minden ötödik lakos romániai áttelepülő Battonyán, de más települések is népszerűek.
A gép vezetője elhagyta a helyszínt, a rendőrök kutatták fel és állították elő.
Békés megyében is ezer sebből vérzik a végrehajtási rendszer. Az adósok árverésekre szakosodott "vállalkozói" rétegről beszélnek, az ombudsmant két éve nem tesz semmit, a jogvédők az Alkotmánybírósághoz fordulnak.
Energiaválság, dráguló rezsi-, és fogyasztói árak – nehézségekkel és aggodalommal teli a 2022-es év zárása. Riportunkban az általános helyzetkép mellett Dél- és Dél-Kelet-Magyarországon vizsgáltuk meg, mi következik az Orbán-kormány politikájából.
Hogy jön össze a termálfűtés a génmegőrzéssel, a szikegyártással, kármentesítéssel, a szürkemarhával és a borászattal? Az EU-Fire Kft. mindre vállalkozott, csak közben abból a projektből, amelyikre 40 millió eurós uniós támogatást kapott tíz évvel ezelőtt, és amiből 7,3 milliárd forintot le is hívtak, semmi nem lett, és az már biztos, hogy Battonyán nem is lesz.
Az Alaptörvény-ellenesnek minősített paragrafus ugyan már nincs hatályban, de most folyó perekben kellene alkalmazni, ezért foglalkoztak vele.
A fideszes képviselő nem csak lángot vitt, beszédet is mondott. A szószékről.
Öt éve semmit nem hallottak Békés megyében a Battonya mellé beígért földhő-erőműről, egyelőre hűlt helye. Az uniós projektet bonyolító cég szerint viszont rövidesen a helyszínen is elkezdik a munkát.
Elkeserítő helyzetükhöz bámulatosan idomulva, jó szomszédságban élnek egymás mellett magyarok, románok, szerbek és romák. Battonyán jártunk, hogy megnézzük, mit hozott a magyar-román határ lebontása óta eltelt tíz év.