A soha véget nem érő történet: a Brexit miatt emelkednek az élelmiszerárak a briteknél
Február elsejétől szigorodik az élelmiszerimport, az új előírások is megdobhatják.
Február elsejétől szigorodik az élelmiszerimport, az új előírások is megdobhatják.
Liz Truss külügyminiszter hozzányúlna az északír határprotokollhoz, az EU az egységes válasszal szenved.
A brit miniszterelnöknek szembe kell néznie egy korrupciós botrány utóhullámaival, a bíróságok állította korlátokkal, az Omikronnal, az illegális bevándorlással és nem utolsósorban a Brexit egyre nyilvánvalóbb, kellemetlen következményeivel. És még csak december elején járunk.
London újratárgyalást követel, Brüsszel erre nem hajlandó, de enged. Maros Sefcsovic uniós biztos este adta meg a választ az újabb brit kihívásra.
Az északír problémák továbbra sem tisztázódtak Brüsszel és London között, ezért "előfordulhat, hogy jogi lépéseket teszünk Nagy-Britannia ellen" - jelentette ki Maros Sefcovic uniós alelnök és Brexit-főmegbízott.
Dublinban zsúfoltak a kamionparkolók. Árura várnak, amely a kikötőből csigalassúsággal érkezik.
Négy és fél évnyi bizonytalanság után a legtöbb területen már tudni lehet, mivel is jár a Brexit. Az biztos: az élet nem lesz egyszerűbb, de némi odafigyeléssel azért az egyszerű utazó számára kezelhető a helyzet. Összeszedtük, mivel is jár a magyarok számára a britek kilépése az Európai Unióból.
Január végén megszűnt az Egyesült Királyság európai uniós tagsága, most éjfélkor pedig véglegessé válik a szakítás. A sokak számára felemelő, sokak számára szomorú aktus rengeteg pillanatát követtük végig az elmúlt négy és fél évben, néha mi is nevettünk, néha elkeseredtünk, és elveszítettük jó pár illúziónkat Európával és a britekkel kapcsolatban. Képekben idézzük fel a szakítás mozzanatait.
Újra telefonon tárgyalt Boris Johnson és Ursula von der Leyen. Abban egyetértenek, hogy továbbra is jelentősek közöttük a nézetkülönbségek.
Óvatos optimizmussal nyilatkoztak uniós nagykövetek a Brexit egyezményről, mely kilenc hónap után talán megszülethet – értesült a Reuters. A Bloomberg szerint azonban a franciák vétóval fenyegetőznek.
Eddig is elég zavaros állóvízbe dobott követ a brit kormány azzal, hogy a Brexit-tárgyalások keddi fordulója előtt kiderült: gyakorlatilag felülírnák a nagy nehezen összehozott kilépési megállapodást. Az EU fenyegetése csak hab a tortán.
A Nissan közép-angliai gyára évente félmillió autót gyárt, amelyek 70 százaléka az uniós piacra kerül. Ha nem lesz Brexit-megállapodás, a japán márka kivonul az országból.
Bő egy évig tartott a procedúra.