Theresa May üzent Brüsszelnek: komolyan kéne már venni a brit javaslatokat
May azt sem tartja kizártnak, hogy megegyezik az uniós országokkal az Európai Bizottság háta mögött.
May azt sem tartja kizártnak, hogy megegyezik az uniós országokkal az Európai Bizottság háta mögött.
Merőben új tervvel állhat elő a pénteki londoni kormányülésen Theresa May.
Még Magyarországon is kértek állampolgárságot.
A volt brit miniszterelnök szerint a folyamat katasztrófával fenyeget.
A BMW nem vonja ki Nagy-Britanniából a gyártást a Brexitet övező bizonytalanságok miatt – jelentette ki az autógyár szigetországi képviselője.
Megfontolja angliai jelenlétét az Airbus, ha az Egyesült Királyság megegyezés nélkül lép ki az unió kötelékéből – fenyítette be a kormányt a 14 ezer embert foglalkoztató légitársaság.
Philip Hammond szerint továbbra is nyitott piacok kellenek, és olyan határok, amelyek csak "csekély súrlódást" okoznak a kereskedelmi forgalomban.
Közzétette a brit belügyminisztérium a pontos feltételekre vonatkozó tervezetét.
Főleg az idénymunkások, a szürkén foglalkoztatottak kerülhetnek bajba tájékoztatlanságuk miatt.
A brit kormány csütörtökön ismertetett javaslatcsomagja szerint Nagy-Britannia "korlátozott ideig" még tartaná magát az Európai Unió vámuniójának szabályrendszeréhez abban az esetben, ha az EU-tagság megszűnése utáni átmeneti időszak végéig nem sikerülne végleges megállapodást elérni a kétoldalú kereskedelem vámszabályozásáról.
Szép volt a királyi esküvő, de megélni nem fog belőle Anglia. Márpedig a brexitnek súlyos következményei lehetnek.
Az európai válságban Magyarország erős bástyának tűnik, ami az EP-választás előtt elég lehet a magyar kormányfőnek ahhoz, hogy a szúrós tekinteteken és az ejnye-bejnyéken túl megússza azt, hogy komolyabban is megregulázzák. Amíg Európa vezetői hullanak, ő 2030-ig tervez. A hvg.hu heti politikai elemzése.
Legalábbis, ha nincs megegyezés London és az EU között. Ezzel a forgatókönyvvel egyelőre számolni kell.
Napokon belül kampányba kezd Soros György, hogy írjanak ki új népszavazást a Brexitről. Az előző referendum vége az lett, hogy megkezdődtek az EU-ból való kilépési tárgyalások. A milliárdos szerint ha a britek távoznának, azzal óriási károk történnének.
A skót vezető élesen bírálta Londont.
A magyar származású milliárdos egy konzervatív brit lapba írt cikket a főbb érveiről.
Skóciában egyelőre nincs napirenden újabb függetlenségi népszavazás kiírása, de a kormánypárt friss tanulmányában már megpróbálják megjósolni, mi történne a fonttal, illetve mikor lehetne Skóciának saját fizetőeszköze.
A Brexit súlyos kárvallottja lehet Észak-Írország. Az Ír-szigetet kettészelő határ visszaállításával újból kiéleződhet a konfliktus a két évtizede aláírt nagypénteki megállapodásnak köszönhetően békében élő protestánsok és katolikusok között.