Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Londonban lévő tudósítónk a Brexit-győzelem okairól, az ország és a kormány jövőjéről faggatta az ottaniakat. A 40 éves idegsebész elszégyelte magát a népszavazás eredménye miatt. Más viszont úgy vélekedett: a bevándorlók csak elveszik a britek munkáját.
Thomas asztalosként dolgozott, de már nyugdíjas. Szerinte nem csak az a döntő, hogy a korabeliek a távozás mellett szavaztak, hanem az is, hogy rengeteg fiatal el sem ment szavazni. Úgy véli, az új kormány sorsa azon múlik majd, hogy a Konzervatív párt képes lesz-e összekaparni magát.
Szerinte Cameron szívét-lelkét beleadta a kampányba, de mivel veszített, nem is tehetett mást, minthogy lemond. Thomas szerint teljesen értelmetlen dolog lesz egy működő rendszert felcserélni az ismeretlenre.
Szégyen a népszavazás eredménye
Greg 40 éves, idegsebészként dolgozott évekig Angliában. Egy ideje visszatértek a családjával Új-Zélandra, ahonnan származik, de nem tudja tudja visszajönnének-e egyáltalán Londonba.
Azt mondta, szégyelli, ami történt, pedig nem is brit állampolgár. Sőt az EU-ból érkező orvostömeg elmaradásával valószínűleg könnyebben kaphat munkát hamarosan, mégsem boldog. Szerinte a rasszizmus és a nacionalizmus döntő szerepet töltött be az elszakadás mellett szavazók esetében.
Ha Nagy-Britanniába jössz, nem veheted el a britek munkáját!
Jonathan és Joseph nem szavaztak, azt mondták, nem akartak részt venni ebben a kutyakomédiában, ami csak az elitek közötti harcról szól.
Joseph (baloldalt) szerint az EU-ból idejött egy csomó bevándorló, akik elveszik a britek munkáját. Azt mondta, ő azt szeretné, ha mindenki hazamenne, és az élet visszatérne a rég kerékvágásba, mint amikor ő felnőtt.
Jonathan másképp látja. Szerinte mind emberek vagyunk, és nincs baj a vándorlással, de most csak a politikusok közötti harcról van szó, és az átlagembereknek ebbe semmi érdemi beleszólásuk nincs.
Széteshet az Egyesült Királyság
Kaya Mar Spanyolországból vándorolt be Angliába 40 évvel ezelőtt. Művészként dolgozik, ahogy ő fogalmazott, a politikai festészetben utazik. Ezeket a képeket még múlt héten festette.
Elkeserítőnek találja a szavazás eredményét, ami szerinte az Egyesült Királyság széteséséhez is vezet majd. Úgy gondolja a britek sziget-mentalitása és a külföldiekkel szembeni bizalmatlansága áll az eredmény mögött.
A briteknek nem kell az EU - a Brexit-népszavazás percről percre
Amikor csütörtökön este lezárult a Nagy-Britannia EU-ban maradásáról döntő népszavazás, a felmérések még a maradás győzelmét valószínűsítették, a valós eredmények azonban egészen mást mutatnak. Péntek reggelre egyértelművé vált, hogy a britek többsége a kilépés mellett döntött. A hírre hatalmasat zakózott a font, de a forint is gyengült.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.