Juncker: Nem lesz újratárgyalás, ha kilépnek a britek
A kilépés kilépést jelent. Nem lesznek engedmények.
A kilépés kilépést jelent. Nem lesznek engedmények.
Kiküldött tudósítónk szerint Londonban már annyira átpolitizálódtak a hétköznapok, hogy a magánemberek is inkább egészoldalas politikai hirdetésekre költenek, ahelyett, hogy a közösségi oldalakon osztanák az észt. Szétfeszíti az országot a döntés súlya, a magyarok közben inkább pubba mennek, hogy egy pint mellett megnézzék az esti magyar-portugált.
A fapados társaság keményen beleáll a Brexit elleni kampányba.
A The Timesban 1285 vállalati vezető – köztük 50 olyan, akiknek cégei a tőzsdén forognak – aláírásával jelent meg egy állásfoglalás a britek uniós bennmaradása mellett.
Az amerikai Fed elnöke szerint veszélybe kerülne az amerikai pénzügyi stabilitás, ha bekövetkezne a Brexit, vagyis a britek végül úgy döntenének, hogy kilépnek az EU-ból.
Az amerikai milliárdos szerint még annál is nagyobbat gyengülhet a font, mint amikor ő gazdagodott meg ezen 24 éve. Soros szerint megint a spekulánsok járhatnak jól, az átlagember pedig szegényebb lesz.
Náci propagandának nevezet J.K Rowling, Farage bevándorlás ellenes kampányát.
Egy amerikai tévéshowban egy sor b…megolás kíséretében énekelték el az EU himnuszának dallamára, miért lenne "jobb" Nagy-Britanniának az EU nélkül.
Brit lapokban kampányol a kormány a brit EU-tagság mellett, de nem akar beleszólni a népszavazásba. Ezt bárki ellentmondásnak vélheti, kivéve a miniszterelnök sajtóirodájának vezetőjét, Havasi Bertalant.
Hitetlenkednek a kint élő magyarok az unióból kilépni vágyó britek elszántságán és növekvő arányán, közülük sokan bolondnak vagy szörnyen tájékozatlannak tekintik a távozni vágyókat. A legtöbben nem tartanak munkájuk elvesztésétől, az összerogyó fonttól és a megugró inflációtól viszont nagyon. A kint tanuló magyar diákok és a kiáramló egészségügyi dolgozók járhatnak a legrosszabbul.
A legnagyobb brit autógyárak és az angol labdarúgás felső osztálya, a Premier League vezetői is a további brit EU-tagság mellett foglaltak állást hétfői felhívásaikban.
Hétfőn megjelent Orbán Viktor aláírásával a Daily Mailben a magyar kormány üzenete a briteknek, amelyben Orbán a Brexit ellen kampányol.
Londoni pénzügyi elemzők szerint nem közvetlenül, hanem elsősorban az euróövezet közvetítésével gyakorolna negatív hatást a közép- és kelet-európai EU-gazdaságokra, ha a brit EU-tagságról csütörtökre kiírt népszavazáson a többség a Brexitre, vagyis a kilépésre voksolna.
David Cameron brit miniszterelnök szerint nem lenne visszaút az Európai Unióba, ha az EU-tagságról csütörtökre kiírt népszavazáson a brit választók többsége a kilépésre szavazna. A vasárnap nyilvánosságra hozott új közvélemény-kutatások zöme ismét a bennmaradás híveinek előnyét mutatja.
Az Orbán Viktor miniszterelnök aláírásával megjelenő hirdetést eredetileg szombaton szerették volna megjelentetni, de két nappal elhalasztották a nyilvánosságra hozatalt, tekintettel a Jo Cox munkáspárti képviselő meggyilkolása miatti kampánycsendre.
Nagy-Britannia esetleges uniós kilépése esetén a londoni székhelyű Európai Bankfelügyeleti Hatóságnak (EBA) is költözni kell. A hatóságot a 2011-es válság után hozták létre, és nem is a költözés a legnagyobb baja, mondta a Welt am Sonntag-nak a hatóság feje.
A Jo Cox parlamenti képviselő elleni halálos merényletet követően készült első felmérés szerint három százalékpontos előnybe került az EU-ban maradást pártolók tábora. A merénylet előtt pont fordított volt az arány.
„A döntés a tietek, de Magyarország büszke arra, hogy veletek együtt az Európai Unió tagja lehet” – a német Bild szerint ilyen szöveggel jelenik meg a magyar kormány hirdetése jövő héten a brit The Daily Mailben.
A The Times című tekintélyes konzervatív brit napilap azt kérte szombati felhívásában a brit választóktól, hogy voksoljanak a bennmaradásra az EU-tagságról jövő csütörtökre kiírt népszavazáson.