Retteghet a Google? Fontos mérföldkő előtt az OpenAI, kilőtt a ChatGPT keresője
Az elmúlt hónapokban már több tízmillióan használták a ChatGPT keresőfunkcióját Európában, így hamarosan egy EU-s regulának is meg kell majd feleljen az OpenAI eszköze.
Az elmúlt hónapokban már több tízmillióan használták a ChatGPT keresőfunkcióját Európában, így hamarosan egy EU-s regulának is meg kell majd feleljen az OpenAI eszköze.
A digitális szolgáltatásokról szóló, 2024-ben élesedett törvény „összeférhetetlen az amerikai szólásszabadság hagyományával” – mondta az FCC nemrég kinevezett elnöke.
A digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály miatt kötelező lett feltüntetni a fejlesztők elérhetőségeit az alkalmazások adatlapján. Aki a határidőig nem lépett, az pórul járt.
Bár a tények makacs dolgok, úgy tűnik, hogy az ellenőrzésük nem tetszik annyira a nagy techvállalatoknak, gondoljunk például a Meta nemrégiben megszüntetett amerikai tényellenőrzési gyakorlatára. Legutóbb pedig a Google döntött úgy, nem fogja betartani az Európai Unió ezzel kapcsolatos kódexét.
Gyanúsan gyorsan visszakerülnek az illegális termékek a piactérre.
A kínai webshop mostantól óriásplatformnak minősül.
Az Európai Bizottság eljárást indított a Meta ellen annak megállapítására, hogy a vállalat a Facebook és az Instagram esetében megszegte-e a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály (DSA) kiskorúak védelmére vonatkozó fejezeteit.
Vagyis új nevén az X, de mindez nem változtat a lényegen.
Felvételek videójátékokból, korábbi konfliktusokról, valamint erőszakos videók – csak néhány példa arra, hogy milyen illegális és valótlan tartalmak terjednek a Twitterről X-re átnevezett platformon. Az EU most nyílt levélben figyelmeztette a felület tulajdonosát a problémákra.
Az EU-s szabályoknak megfelelve hamarosan újból választható lesz a Meta közösségi szolgáltatásain, a Facebookon és az Instagramon is a tartalmak időrendben történő megjelenítése. De a keresések is átalakulnak.
Uniós jogszabály készül, amely többek között lehetővé tenné az Apple felhasználóinak, hogy kikacsinthassanak az egyébként zárt ökoszisztémából, ezúttal az iCloud vonatkozásában.
Áradnak a jogi panaszok a Twitter ellen Európában azt követően, hogy Elon Musk átvette a céget, és szinte mindenkit kirúgott onnan, akikkel az uniós ellenőrök eddig tárgyaltak.
Megállapodtak a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabálycsomagról, amely akár egy oldal betiltását is lehetővé teszi. Komoly lépés ez a techóriásokkal szemben.