Zelki Benjámin Gazdaság

A fákat letarolták, de nem épül a teniszstadion a Margitszigeten

Májusban váratlanul elbontották a margitszigeti teniszstadiont, és kivágtak jó pár fát körülötte, egyelőre azonban nem épül a helyén semmi. A margitszigeti teniszstadion kérdése nincs lezárva, de ma már egy visszabontható komplexumban gondolkoznak.

MTI / hvg.hu Sport

Davis Kupa: szenzációs fordítás után előnyben a magyarok

Nagy Péter és Borsos Gábor kétszettes hátrányból fordítva legyőzte az esélyesebb Lukas Rosolt és Roman Jebavyt a Magyarország-Csehország tenisz Davis Kupa világcsoport osztályozó szombati páros mérkőzésén, ezzel a budapesti párharcban a magyarok vezetnek 2-1-re.

Fucsovics kikapott a nyolcaddöntőben

Fucsovics Márton négy szettben kikapott David Goffintől vasárnap a liege-i Davis Kupa-nyolcaddöntőben, ezzel a tavaly döntős belgák 3-1-es összesítéssel továbbjutottak a negyeddöntőbe, míg a magyar válogatottra osztályozó vár szeptemberben.

Davis Kupa: Magyar győzelem a bosnyákok ellen

A magyar válogatott 3-2-re legyőzte a bosnyák csapatot Siófokon, a tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna II-es csoportjának második fordulójában, ezzel bejutott a döntőbe.

Davis Kupa: Federer győzött, döntőben a svájciak

Svájc lesz Franciaország ellenfele a tenisz Davis Kupa fináléjában, mivel a korábbi világelső Roger Federer a papírformának megfelelően három játszmában legyőzte Fabio Fogninit, ezzel Svájc 3-1-es előnyhöz jutott, így már biztosan megnyerte a Genfben zajló Olaszország elleni párharcot.

Nyert és feljutott a magyar Davis Kupa-csapat

Madarász Gergely után Fucsovics Márton is megnyerte egyesét, így a magyar válogatott 2-0-ra nyert a párost lemondó Grúzia ellen a tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna III-as csoportjának szegedi tornáján, és kivívta a feljutást a II-es csoportba.