Nem hagyhatja el az országot Dél-Korea elnöke, Jun Szogjol
A statárium kihirdetése miatt bocsánatot kérő államfő továbbra sem mondott le.
A statárium kihirdetése miatt bocsánatot kérő államfő továbbra sem mondott le.
Párttársai egyszerűen kisétáltak a parlament ülésterméből.
Felelősségéről még ezen a hétvégén szavazhat a parlament.
A 35 éves nőről készült videót csütörtök estig több mint 1,2 millióan nézték meg a YouTube-on.
És természetesen az ellenzéki vezetőket is. Jun Szogjol sorsáról szombaton dönthet a koreai törvényhozás.
Giorgia Meloni és Orbán Viktor római találkozójáról ír a The Washington Post. A lap egy másik cikke szerint Trump védelmiminiszter-jelöltje alkalmatlan a tisztségre. A FAZ szerint Franciaország egy időre kiesik a megbízható partnerek sorából. Joseph Nye harvardi tiszteletbeli professzor arról ír a Project Syndicate-ben, milyen külpolitikát folytat majd Donald Trump. A merkelizmus tragédia Trump és Putyin korában, írja a volt kancellár emlékiratai kapcsán a Bloomberg. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével, majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.
Kim Jonghjun már lemondott, de tettéért akár halálra is ítélhetik.
Őrültség volt Emmanuel Macron részéről júliusban idő előtt választásokat meghirdetni, írja a Financial Times. A Die Welt szerint az, hogy merre fordul a francia politika, a jobb- és baloldali populistáktól függ. Marine Le Pen hatalomra tör, írja a Bloomberg elemzője. Donald Trump ellentmondásos gazdaságpolitikai elképzeléseiről ír a Wall Street Journal. Ellenfelei helytelenül reagáltak Trump győzelmére, írja a Project Syndicate elemzője. A grúziai tömegmegmozdulásokról ír a Guardian és a Die Presse. A dél-koreai eseményeket elemzi a Washington Post. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Feljelentést tesz a fő ellenzéki párt Jun Szogjol elnök, a védelmi és belügyminisztere, valamint a hadsereg és a rendőrség kulcsfigurái ellen.
Jun Szuk Jeol elnök bejelentette, hogy készen áll megszüntetni a hadiállapotot alig néhány órával azután, hogy elrendelte azt.
Jun Szuk Jeol helyi idő szerint késő esti televíziós beszédében hadiállapotot rendelt el, a hadsereg betiltotta a politikai tevékenységet, a nemzetgyűlésben azonban Jun pártjának és a többségben lévő ellenzéki pártnak a képviselői a hirtelen összehívott ülésen megszavazták a hadiállapot megszüntetését.
Október óta másodszor csökkentik az alapkamatot a romló gazdasági adatok és az infláció lassulása miatt.
Komoly fennakadások voltak a közlekedésben, és több halálos áldozata is van az időjárásnak.
Főként tüzérségi és légvédelmi eszközökre van szüksége Kijevnek.
Az országban 28 éves korukig hadkötelesek a férfiak, de több ok miatt alkalmatlanná válhatnak, ilyen például a túlsúlyosság.
Oroszország és Észak-Korea is ratifikálta a kölcsönös segítségnyújtásról szóló egyezményt.
Jun Szogjol mindent bevet a jó kapcsolat kialakításáért.
A közösségi médiában virálisan terjed minden, ami az úgynevezett k-beauty trenddel kapcsolatos. Az ázsiai ország szépségipara nem riad vissza az olyan, szokatlannak tekinthető összetevők használatától sem, amelyek a nyugati piacvezetőknek talán sosem jutnának eszükbe – a tízlépéses rutin első hallásra ijesztően összetettnek tűnhet.
Pár nappal korábban az amerikai szárazföldet is elérni képes rakétáját tesztelte a Kína által támogatott diktatúra.