A dél-koreai nyomozók megpróbálták letartóztatni az ország elnökét
Jun Szuk Jeol ellen kedden adtak ki elfogatóparancsot, mert december elején megkísérelte bevezetni a hadiállapotot, aminek megszüntetését nem sokkal később az ellenzék megszavazta.
Jun Szuk Jeol ellen kedden adtak ki elfogatóparancsot, mert december elején megkísérelte bevezetni a hadiállapotot, aminek megszüntetését nem sokkal később az ellenzék megszavazta.
Tömegbe hajtott kedden autójával egy idős férfi a dél-koreai főváros, Szöul egyik piacán, az incidensben négyen súlyosan, kilencen könnyebben megsérültek – jelentette a helyi média.
A rendelkezésre azért volt szükség, mert a korábban önpuccsal próbálkozó, hivatalából felfüggesztett államfő harmadjára sem jelent meg az ügyében felállt nyomozóbizottság kihallgatásán.
Az amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Bizottság képviselői is részt vesznek annak kiderítésében, hogy mi okozhatta a turistagép tragédiába torkolló landolását.
A baleset részleteiről egyelőre nem kérdezték.
Szemtanúk a leszállást megelőző robbanásról számoltak be.
A gép a repülőteret határoló falnak csapódott, kettétört, majd lángolni kezdett.
A muani repülőteret határoló falnak csapódott a Boeing.
Az ellenzék szerint Han Dokszu hátráltatja az eljárást a felfüggesztett Jun Szogjol ellen.
A dél-koreai hírszerzés szerint Phenjan “önmegsemmisítésre képes drónokat gyárt és szállít Oroszországnak”.
Lázadásban való részvétel miatt letartóztatták a hadsereg vezérkari főnökét.
A Dél-Koreában hadiállapotot kihirdető, majd visszaszívó elnököt az ellenzéknek másodjára sikerült eltávolítania a hatalomból. Jun Szuk Jeol sorsáról az alkotmánybíróság dönt. Az események alakulása nem ritkaság Dél-Koreában, ahol a rendszerváltás óta hét elnökből hárman kerültek börtönbe. A szombati események azonban azt mutatják, hogy az országban virágzik a demokrácia.
Jun Szogjol azt állítja, a hadiállapot bevezetését „jelképes lépésnek” szánta, amellyel fel akarta fedni az ellenzék arra irányuló cselszövését.
A rendőrségi házkutatás után fordult maga ellen Kim Jonghjun.
Hogyan nő a szakadék a fiatal férfiak és nők között, és miért van szó úgy a szexről, mintha az járna a férfiaknak, a nők pedig adnák? A Dél-Koreából indult, de Nyugaton is egyre népszerűbb 4B mozgalomban a nők nem randiznak, nem szexelnek, nem házasodnak, nem szülnek gyereket, amíg a társadalom alárendelt szerepbe kényszeríti őket a férfiakkal szemben. Még ha formálisan jogegyenlőség is van.