Origo: nyakunkon egy újabb uniós eljárás
Az Origo információi szerint kötelezettségszegési eljárást készít elő Magyarország ellen az adatvédelmi biztosi poszt megszüntetése miatt az Európai Bizottság.
Az Origo információi szerint kötelezettségszegési eljárást készít elő Magyarország ellen az adatvédelmi biztosi poszt megszüntetése miatt az Európai Bizottság.
Legújabb eredményeinkkel felzárkóztunk Európa csődközelben tántorgó országaihoz, de Pakisztán szintje sincs már messze. A forint beszakadt, az országkockázatunk elszállt, az állampapír-piaci hozamszint pedig a 2008-as lefagyást idézi. Ha nem lesz IMF-hitel, nem biztos, hogy ki tudjuk fizetni az adósságainkat. A befektetőknek kellene egy egyértelmű jelzés, hogy lesz megállapodás, de a kormány csak homályos és ellentmondó üzeneteket küld.
A lengyel ellenzéki Baloldali Demokratikus Tömörülés (SLD) felszólította Donald Tusk miniszterelnököt, hogy foglaljon állást Magyarország új alkotmányáról, amely az SLD szerint "sérti az EU és az EBESZ sztenderdjeit".
Az Európai Unió tagállamai elvi egyetértésre jutottak abban, hogy a továbbiakban nem vásárolnak iráni kőolajat, ha Teherán nem működik együtt atomprogramja ügyében a nemzetközi közösséggel - jelentették szerdán brüsszeli diplomáciai források.
Bár a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint a forintot az EU-IMF-tárgyalások körüli bizonytalan helyzet repítette történelmi csúcsig, úgy tűnik, egy újabb fideszes kommunikációs baki is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a forinton tovább erősödött az eladói nyomás és menekülnek a befektetők.
Az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap segítsége nélkül fizetésképtelenség fenyegeti Magyarországot, írja a Handelsblatt.
"Nem hiszem, hogy Európa közepén hosszú távon fennmaradhatna egy kézivezérelt politikai és gazdasági rendszer" - mondta Charles Gati magyar származású amerikai közíró a 168 Órának adott interjújában. A Johns Hopkins Egyetem professzora, a washingtoni külügyminisztérium volt főtanácsosa egyelőre nem tartja lehetségesnek azt a felvetést, hogy a Lisszaboni Szerződés 7. paragrafusa alapján megfoszthatják Magyarországot uniós szavazati jogától.
A Le Monde francia napilap felveti, hogy az Európai Uniónak megvan a lehetősége arra, hogy Magyarország esetében a Lisszaboni Szerződés 7. paragrafusára hivatkozva, megvonja a szavazati jogát.
Magyarország egy sorba került Ukrajnával és Horvátországgal, már ami egy esetleges államcsőd esélyeit illeti. Miközben egyre nehezebb és drágább a magyar államadósságot finanszírozni, az is aggodalomra adhat okot, hogy az EU vonzáskörzetében lévő "versenytársaink" könnyebben vergődhetnek zöld ágra az IMF-fel, mint mi. A hvg.hu összehasonlító elemzése.
Az EU-n belül Magyarországon a legnagyobb az építőipar visszaesése, a hat évvel ezelőttihez képest a magyar építőipar teljesítménye 65 százalékra esett 2011-ben, míg a román építőiparé az idén 138, a lengyelé 174, a szlováké 111, a szlovéné pedig 85 százalékon áll, a visszaesés miatt akkora az elvándorlás a magyar építőiparból, hogy az a minőségben is érezhető már - mondta Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnöke az MTI-nek.
Csak rögtönzésképp merülhetett fel a neve következő miniszterelnökként Róna Péter egyik nyilatkozatában - mondta Andor László a Stop.hu-nak adott interjújában. Az Európai Bizottság magyar tagja elmondta, meg fogják vizsgálni a Munka törvénykönyvét Brüsszelben, a munkanélküli-segélyek csökkentését pedig továbbra is ellenzi.
A kormánypártok és az ellenzék egyezkedésén alapuló konszenzuális demokráciát fel kell váltani a „győztes mindent visz” alapon működő többségi elvvel, mert az elmúlt évtizedek rossz kompromisszumokat szültek. A házszabály átírásával nem az ellenzéket akarják ellehetetleníteni, csak fel akarják pörgetni a törvényhozást, hogy válság idején ne kelljen rendeleti kormányzást bevezetni. Orbán Viktor 2014-ig biztos miniszterelnök marad, az IMF-fel és az EU-val végül méltányos megállapodást kötünk, viszont a jövő év első fele nagyon kemény lesz. Interjú a Fidesz frakcióvezetőjével.
Magyarországot másodszor is bóvliba vágták, és a kormány turbó fokozatra kapcsolta a törvénygyárát. Olyan törvény is átment, amely miatt nagyon megüthetjük a bokánkat, amikor pénzt kérünk az EU-tól és az IMF-től pár hét múlva. Törvénytelen és használhatatlan lett a jövő évi büdzsé, kivégezték a pénztárakat, robog az elfogadás felé a jegybank függetlenségét felszámoló MNB-törvény, magasabb lett az alapkamat és jön a recesszió. A végén még Németh Lászlóné is színre lépett. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője sajnálatának adott hangot szombaton amiatt, hogy a kijevi fellebbviteli bíróság előző nap megerősítette Julija Timosenko egykori ukrán miniszterelnök hét évre szóló börtönbüntetését.
Jó esély van rá, hogy meg fogunk állapodni az IMF-fel - erről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
Az IMF és az EU részéről nyújtandó pénzügyi támogatásról szóló informális megbeszélések januárban folytatódnak majd Magyarországgal - közölte a Dow Jones hírügynökség az Európai Bizottság szóvivőjére hivatkozva. Később az EB magyarországi képviselete módosította a kijelentést: eszerint egyelőre nem született döntés arról, hogy folytatódnak-e a tárgyalások, és ha igen, mikor.
Januárban hirdetik ki az otthonteremtési kamattámogatás jogszabályait, hatályba azonban csak az Európai Unió támogatásvizsgálata után lép - mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára csütörtökön kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.
Még mindig az ország érdekében jár el a kormány, amikor nem tesz eleget az unió tárgyalási feltételeinek, vagy a saját fülkeforradalmát védi? - teszi fel a végső kérdést Török Gábor.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az EU figyelmeztette Magyarországot, hogy nem térnek vissza és kezdenek el tárgyalni addig, amíg hazánk el nem kötelezi magát amellett, hogy változtat a jegybanktörvényről és a pénzügyi stabilitási törvényről szóló javaslatokon - idézi a Financial Times beszámolóját a Portfolio.hu.
Új kezdeményezések egész soráról döntött az Európai Bizottság keddi brüsszeli ülésén a fiatalkori munkanélküliség visszaszorítása érdekében. Az EU 2013 végéig a tervek szerint több millió eurót fordít a fiatalok gyakornoki programokban, továbbképzéseken való részvételére, illetve elhelyezkedésére.