Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Török Gábor: mire érdemes figyelni az államfő megválasztásakor?

Eldőlt a kérdés: Orbán Viktor bulgáriai nyaralásából küldött levelében Schmitt Pált javasolta a Fidesz és a KDNP államfő-jelöltjének. Az elnök megválasztása során mire lesz érdemes figyelnünk? - teszi fel a kérdést a politológus.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Török Gábor: mire érdemes figyelni az államfő megválasztásakor?
Az első kérdés a kormánypárti reakció. Arra nem lehet számítani, hogy lesznek erősen disszonáns hangok, tapasztalt kremlinológusok azonban jegyzetelhetnek. Itt van mindjárt az első megszólaló, a kereszténydemokrata Harrach Péter, aki udvariasan, parlamenti virágnyelven, hosszú évek politizálásának minden tapasztalatával beszélt a „gyakorlat világából” érkező, „kompromisszumkész” jelöltről. A szavaknál azonban lesz még jobb mutatónk: a titkos voksolás. Nem hiszem, hogy a Fidesz ezúttal is a 2005-öshöz hasonló „önkéntes ellenőrzést” rendelne el, így aztán érdekes lesz megnézni, hogy minden kormánypárti szavazat Schmitt Pálra érkezik-e - írja a politológus a blogján. Török Gábor teljes elemzését a köztársasági elnök megválasztásáról elolvashatja a politológus blogján.
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?