Zuhan az orosz gazdaság
Az oroszországi GDP 3 százalékkal csökken az idén, az infláció pedig az év végére eléri a 12 százalékot - idézte az Interfax hírügynökség Alekszej Uljukajev gazdaságfejlesztési miniszter szombaton tett kijelentését.
Az oroszországi GDP 3 százalékkal csökken az idén, az infláció pedig az év végére eléri a 12 százalékot - idézte az Interfax hírügynökség Alekszej Uljukajev gazdaságfejlesztési miniszter szombaton tett kijelentését.
Öt éve, a világgazdasági válság óta nem volt olyan, mint ami most történt: az európai gazdaság legerősebb körénél csökkentek az árak. Az EU-ban a gazdaság nem túl acélosan teljesít, ez pedig felidézheti a durván harminc éve ugyanezekkel a bajokkal küszködő Japán példájának megismétlődését. Van mitől tartanunk?
A bruttó hazai termék (GDP) 1,4 százalékára, 108,6 milliárd forintra csökkent a kormányzati szektor hiánya a tavalyi harmadik negyedévben, miután a bevételek 9,4, a kiadások viszont csak 6,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit – jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A negyedéves hiány 88,2 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,2 százalékponttal alacsonyabb, mint 2013 harmadik negyedévében volt.
Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számított adóssága a bruttó hazai termék (GDP) 80,3 százalékát tette ki 2014 harmadik negyedévének végén, 2,6 százalékponttal alacsonyabbat az előző negyedévinél – közölte a pénzügyi számlák második becslése alapján szerdán a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A Költségvetési Tanács elnöke szerint az államháztartás GDP-arányos hiánycélja 2014-ben várhatóan a korábban jelzett 2,9 százaléknál kedvezőbben alakult, ami bizonyos lehetőséget teremtett a korábban jövő évre tervezett kifizetések előrehozására. 2014-ben a magyar gazdaság növekedési pályára állt, a gazdaság bővülése meghaladta még a korábbi, derűlátónak tartott várakozásokat is – összegzett Kovács Árpád.
Novemberben éves alapon 0,5 százalékkal csökkent Oroszországban a bruttó hazai termék (GDP) - jelentette hétfőn az orosz gazdasági minisztérium.
December 29-én, hétfőn, a Fidesz gazdaságértékelő sajtótájékoztatóján. Kiderült: az unortodox modell sikeresnek bizonyult, az életszínvonal nőtt, az államadósságot jövőre 75 százalékra csökkentik, és a foglalkoztatottság is rekordokat dönt.
A vártnál jobb lehet jövőre a német gazdasági növekedés, és Európában sem annyira rossz a helyzet, mint ahogy azt sokan gondolják - mondta Jens Weidmann, a Deutsche Bundesbank elnöke.
A német gazdasági minisztérium számításai szerint az olajárak csökkenése plusz 0,2-0,3 százalék GDP-növekedéshez juttatja majd jövőre a német gazdaságot.
A legtöbb OECD tagországban reformintézkedéseket hoznak azért, hogy a nyugdíjrendszerek jobban alkalmazkodjanak az elöregedő lakossághoz - derül ki a legfejlettebb gazdaságú országokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 2014-es nyugdíjkörkép elnevezésű kiadványából.
A City egyes elemzői szerint az eddig vártnál hamarabb, valószínűleg már tíz év múlva Kína lesz a világ legnagyobb gazdasága, Oroszország és Németország pedig visszaesik.
Az idén az infláció mínusz 0,2 százalék lesz, amely főként a nemzetközi deflációs környezetnek és a rezsicsökkentésnek köszönhető - derül ki az idén ötven éves konjunktúrakutató legfrissebb, szerdán bemutatott elemzéséből.
A befektetők jónak tartják Orbán Viktor gazdaságpolitikai sikereit. Az államháztartási hiány megbízhatóan 3 százalék alá csökkent, az államadósság a GDP 80 százaléka alá esett, ami ugyan még mindig a legnagyobb Közép-Kelet-Európában, de az irány helyes – írta a svájci Neue Zürcher Zeitung.
A Tárki publikálta a minden évben megjelenő tanulmánykötetét, a Társadalmi Riportot. A 2014-es kiadványból Magyarország gazdasági állapotára, a háztartások jövedelmére, fogyasztására vonatkozó adatokból mazsolázgattunk. Nincsenek jó híreink.
Róna Péter közgazdász szerint a magyar export és import össszvolumene meghaladja a hazai össztermék (GDP) 200 százalékát, "egészségtelenül nagy a magyar gazdaság devizakitettsége".
Nem igaz, hogy kevésbé nő a GDP az elmúlt években az olyan országokban, ahol a bankszektor külföldi tulajdonban van - mutatott rá Hendrik Scheerlinck, a K&H csoport vezérigazgatója pénteken Egerben, a K&H szakmai évzáró rendezvényén.
A kreatív- és kulturális ipar hétmillió embert foglalkoztat a kontinensen, azaz ötször többet, mint például a telekommunikációs szektor. A kultúra megbízható GDP-termelője az államoknak.
A bruttó hazai termék (GDP) 3,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit az idei harmadik negyedévben – közölte a KSH. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerint továbbra is Európa éllovasa vagyunk a növekedésben.
A részletes harmadik negyedévi GDP-adatokat közli szerdán a Központi Statisztikai Hivatal.
Az utóbbi időszak gazdasági nehézségei olyannyira megütötték Oroszországot, hogy az ország dollárban kifejezett GDP-je a harmadakkora népességgel rendelkező Spanyolország szintjére süllyedhetett.