A delfinekkel fog „beszélgetni” a Google új MI-je
A kutatókat segítheti a DolphinGemma nevű új mesterséges intelligencia, méghozzá abban, hogy kiderüljön: tényleg tekinthető-e nyelvnek a delfinek kommunikációja.
A kutatókat segítheti a DolphinGemma nevű új mesterséges intelligencia, méghozzá abban, hogy kiderüljön: tényleg tekinthető-e nyelvnek a delfinek kommunikációja.
A DeepMind mérnökei készítették el a Dreamer nevű mesterséges intelligenciát, ami minden különösebb betanítás nélkül játszott Minecraftot. Az algoritmus kilenc nappal később a játék egyik legnehezebb feladatát is megoldotta.
A mobilok után a robotokba is beköltözhet a Google Gemini, a cég most két, ehhez használatos, speciális nyelvi modellt is bemutatott.
A vitás esetekben mindig jól jöhet egy közvetítő, aki elfogulatlanul próbálja meg elsimítani a felek közötti nézeteltérést. Amerikai kutatók a mesterséges intelligenciára bízták azt a feladatot, hogy megtalálja a másféle nézeteket valló emberek esetében a közös hangot.
A Google Genie 2 modellje akár 60 másodperces interaktív tartalmat is létre tud hozni, vagyis egy olyan világot, amiben a játékos karaktere mászkálhat, miközben a rendszer folyamatosan teszi össze a soron következő képkockákat.
A kezdő asztaliteniszezőket már könnyű szerrel legyőzi a Google DeepMind mérnökei által fejlesztett mesterséges intelligencia. Az olimpiai szint még messze, de 2028-ra talán az is meglehet.
Új, mesterséges intelligencián (MI) alapuló eszközt fejlesztett a Google. A tengerbiológusoknak kíván vele segíteni, mégpedig a korallzátonyok egészségének követésével.
A Google DeepMind egy YouTube-ra feltöltött videóban mutatta meg, mire képes a V2A néven emlegetett mesterséges intelligenciája. A szakemberek szerint nincs szükség a felhasználó által megadott utasításokra, hogy elvégezze a feladatát.
Mustafa Suleyman többször is bizonyította már, hogy kiválóan ért a mesterséges intelligenciához, így a Microsoft most lecsapott rá. A cél, hogy a Windowsba is beleszőtt Copilot ne essen ki a felhasználókért folytatott versenyből.
Asztali gépen is fut, és egy perc alatt képes időjárás-előrejelzést készíteni a Google DeepMind új tanuló algoritmusa.
A Google AlphaMissense néven fejlesztett mesterséges intelligenciája 90 százalékos pontossággal mondja meg 71 millió mutációról, hogy káros-e, vagy ártalmatlan.
Közös nyilatkozatban hívják fel a figyelmet a mesterséges intelligencia iparágának meghatározó szereplői az MI veszélyeire. Az aláírók között van például Sam Altman, a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója is.
Li Sze Tol nem tudja feldolgozni, hogy egy meccsen alulmaradt a géppel szemben, ezért felhagy gojátékos pályafutásával.
A gondolkodást igénylő, vagyis összetett programokban is egyre jobban teljesít a mesterséges intelligencia – különösen a Google-féle AlphaStar, amely ellen lehetetlennek bizonyult bármi is tenniük a vizsgáztatására felkért StarCraft-profiknak.