Ők lesznek a Jobbik új parlamenti képviselői
Balczó Zoltán és Nunkovics Tibor érkeznek a távozók helyére.
Balczó Zoltán és Nunkovics Tibor érkeznek a távozók helyére.
Egy év hallgatás után saját Vlogján nyilatkozott pártpolitikáról és az önkormányzati választásokról az ellenzéki politikus.
Egyebek mellett a vagyonosodásáról, a megváltozott munkaképességű emberek helyzetének rendezéséről, az 1956-os Intézetről, a klímacélokról és a Hableány tragédiájáról faggatták a miniszterelnököt a parlamentben az azonnali kérdések órájában az ellenzéki képviselők. Orbán még egy zacskó száraztésztát is kapott ajándékba.
A Závecz Research friss kutatása szerint a Fidesz, a DK és a Momentum az EP-választás után sem vesztett lendületéből.
Már megvan a közös polgármesterjelölt, de csak később mutatják be.
Inkább polgármesternek indul októberben.
A Jobbik részt vesz a főpolgármester-jelölti ellenzéki előválasztás szervezésében, és fontosnak tartja az intézményt. És tudomásul vették, hogy Puzsér Róbert önállóan, a pártok támogatása nélkül vesz részt ezen. A Jobbiknak így egyelőre nincs jelöltje az előválasztáson.
Polgármesterjelöltjük még nincs, de a DK-t kivéve összefognak.
Nem akar olyan ellenzékkel politizálni, amelyet Gyurcsány vezet.
Puzsér jelezte, mivel nem teljesültek a feltételei, nem vesz részt az előválasztáson. Erre az LMP felmondta a vele kötött szerződést. Erre lemondott a párt fővárosi alelnöke.
Ugyanazt fogják indítani, aki tavaly tavasszal mandátumot nyert a választáson.
Puzsér Róbert arra szerződött az LMP-vel, hogy részt vesz az előválasztásban. De ő kiszállt, és sok szerencsét kívánt az LMP-nek. A Jobbik külön bizottságot hív össze, hogy döntsenek Puzsérral való együttműködésükről.
Az EP-választás megváltoztatta az ellenzéken belüli erőviszonyokat. Ezzel foglalkozik a Republikon Intézet elemzése, amit a hvg.hu hétvégi belpolitikai összefoglaló keretében mutat be. Budapesten is a Fidesz-KDNP szerezte a legtöbb szavazatot, azonban előnyük jóval kisebb, mint az ország egészében. A baloldali, liberális ellenzéken belül pedig fennmaradt a „régi” és az „új” baloldal közötti erőviszony, csak éppen a „régi” baloldal szavazatainak jelentős része ezúttal nem az MSZP-Párbeszédre, hanem a DK-ra érkezett, míg az „új” baloldalon a Momentum vált dominánssá az LMP rovására.
Átrendeződtek az ellenzéki erőviszonyok múlt vasárnap, az MSZP, a Jobbik és az LMP bezuhant, a DK és a Momentum felemelkedett. Ez Budapestre is hatással van. Csütörtökön újra asztalhoz ül az ellenzék, a téma a főpolgármester-választás és a kerületi egyezkedés, de már más diktál, mint legutóbb.
Nem mindenki gyomra vette be a csúfos választási szereplést a Jobbikban, a pártban azonban akkora a fegyelem, hogy nem a vezetők, hanem a lemondást pedzegető politikus kényszerült hosszú magyarázkodásra a sajtó előtt. A párt elnöksége és frakciója még értékeli a választási eredményt, de a kudarcot nem varrták a listavezető Gyöngyösi Márton nyakába: a párt jelenlegi frakcióvezetője Brüsszelben folytathatja pályafutását.
Nem, ismét csak nem lehet mechanikusan összeadni a szavazatokat, nem, nem szűnt meg a centrális erőtér, és nem, csöppet sincsenek könnyű helyzetben azok, akik valóban eredményt akarnak elérni, és nem csak imitálni az ellenzékiséget.