Idegen harcosok szivárognak be Irakba
Iraki és közel-keleti hírszerzési tisztviselők szerint a közelmúltban jelentősebb számban szivárogtak be Irakba külföldi harcosok, és ők állhatnak az idei legnagyobb terrortámadások egy része mögött.
Iraki és közel-keleti hírszerzési tisztviselők szerint a közelmúltban jelentősebb számban szivárogtak be Irakba külföldi harcosok, és ők állhatnak az idei legnagyobb terrortámadások egy része mögött.
Az izraeli hadsereg szóvivője kedden közölte: körülbelül ezer olyan nőt lepleztek le az izraeli hatóságok facebookos bejegyzéseik alapján, akik vallási meggyőződésükre hivatkozva akarták elkerülni a kötelező katonai szolgálatot.
Családja vert és szurkált halálra egy 19 éves egyiptomi menyasszonyt szerdán.
DNS-vizsgálatok tanúsága szerint ázsiai "megszállók" honosították meg a földművelést Európában nyolcezer évvel ezelőtt - erre a következtetésre jutott egy nemzetközi kutatócsoport az ausztrál Adelaide-i Egyetem genetikusaival az élen.
Magyarország az Európai Unió keleti politikájával összhangban megpróbálja elősegíteni a közel-keleti békefolyamatot - jelentette ki hétfőn Martonyi János külügyminiszter közel-keleti látogatásának izraeli állomásán.
A Global Heritage Fund jelentése szerint világszerte 12 ókori és kora középkori emlék fennmaradása is veszélybe kerülhet - írja a CNN.
„A Hamász mérsékelt iszlamista párt” – állítja Fauzi Barhúm Hamász-szóvivő, aki mindazonáltal értelmetlennek tartja a tárgyalásokat Izraellel. Mint mondja, csak a közbiztonság garantálása céljából fegyverzik le a Gázai övezetben működő rivális alakulatokat, és a Mahmúd Abbász vezette Fatahhal is készek a megegyezésre.
A Közel-Kelet nagy kérdése ezen a nyáron is, vajon lesz-e háború? Maga az alapkérdés, vagyis hogy lesz-e háború a térségben nem téma Izraelben, mindenki tudja, hogy előbb-utóbb ismét az óvóhelyekre kényszerülnek a polgárok. Kérdés csak az, hogy mikor. A következő háború forgatókönyve meglehetősen nyilvánvaló. Kérdés vajon Izrael végrehajtja e, és mikor a megelőző csapását az iráni atombomba készítői ellen, s vajon megindulnak-e az Iránból támadásba lendített egységek: északról a szír légierő és a libanoni Hezbollah középtávú rakétái, délről pedig a Hamasz rövid és középtávú arzenálja?
Újraindulnak az izraeli–palesztin tárgyalások, a rendezés esélye azonban kicsi. A közvetítő USA Szíria kibékítésével vágná át a gordiuszi csomót.
A gazdasági visszaesés ellenére meredeken nőnek a közel-keleti országok védelmi kiadásai, aminek örülnek a saját országukban zsugorodó piacokkal szembenéző nyugati fegyvergyártók.