A Kúria elnökét újra védik
Varga Zs. Andrásra mostantól a Készenléti Rendőrség vigyáz.
A Meseország mindenkié könyv ügyében elsőfokon még a könyvet kiadó civil szervezetnek adott igazat a bíróság, másodfokon már a Mediaworks nyert, ez utóbbi ítéletet erősítette meg a szerdán lezárult, kúriai felülvizsgálati eljárás eredménye is.
Amikor az Országos Bírói Tanács bírái látogatták meg David Pressmant, az "közfelháborodásra okot adó viselkedésnek" nevezte Varga Zs. András.
Magyar Péter a kommentszekcióban visszakozott, miután felhívták a figyelmét arra, hogy amit hiányol, az bizony szerepel a cikkünkben.
Sokáig csak egy üres keret szerepelt a „nyilaskeresztesek kúriai elnöke", Szemák Jenő portréja helyén a Kúria folyosóján, nemrég azonban egy külön megjegyzéssel együtt visszatették a falra a vitatott képet. Ezt a Kúria azzal magyarázta, hogy a múltat nem lehet eltörölni, azt fel kell dolgozni.
Polt Péter legfőbb ügyész szerint a korrupcióellenes rangsorok valóban „tartalmaznak kedvezőtlen helyezéseket", de szerinte ennek az az oka, hogy ezek korrupcióészlelési indexek, vagyis például megkérdezett cégvezetők, átlagemberek benyomásait tartalmazzák. Varga Zs. Andrást kérdezték az OBT-vel való kapcsolatáról, de nem válaszolt a mai parlamenti meghallgatásán, mert ez nem szerepelt az ülés témái között. Az OBH elnöke szerint vannak és lesznek is hatásköri viták az OBT-vel, de ez még „nem azonosítható a feszültséggel”.
Úgy tűnik, nem volt elég az eddigi 17 vállalás, a magyar kormány kénytelen volt újabb engedményeket tenni az Európai Bizottságnak, hogy megérkezzenek az uniós pénzek, ezúttal a helyreállítási alap forrásai. A kiszivárgott részletek szerint éppen azoknak a szabályoknak a módosítását vállalná, melyeket a NER korábban azért vezetett be, hogy uralma alá hajtsa a bíróságokat. A kormánymédiában hetek óta támadott Országos Bírói Tanács erősödhet, és még jobban ellenőrizheti a kormányhoz lojális Varga Zs. András kúriai elnök hatalmát.
A Kúria elnöke nem támogatta az eredeti közlemény kiadását sem, és „visszatetszőnek” nevezte a kísérletet.
Budaházy mostantól nyomkövetőt viselve, háziőrizetben tölti le büntetését. A Kúria döntését azzal indokolja, hogy a vádlott kifogástalanul, az eljárásoknak eleget téve viselte büntetését.
Nagy nyilvánosság előtti rágalmazásért találták bűnösnek Kovács Andrást, akit tavaly még Áder János államfő tüntetett ki.
Miután a Kúria elnökének kinevezési gyakorlata már Brüsszelnek is szemet szúrt, Varga Zs. András a testület bíráival utólag legitimáltatná kétes szabályosságú döntéseit. Az Országos Bírói Tanácsnál is bepróbálkozott, hogy a testület vizsgálja felül a vezetői kinevezések szabályosságát megkérdőjelező határozatát, de lepattant róluk. Az OBT ugyanis kedden kimondta, nem tartozik hatáskörükbe egy hűségesküvel felérő állásfoglalás kiadása.
A kémkedésért elítélt volt jobbikos politikus nem jelent meg a Kúria előtt, az ügyvédje sem tudta elmondani, most hol van.
A Jobbik volt európai parlamenti képviselőjét harmadfokon ítélte el a Kúria költségvetési csalás, magánokirat-hamisítás és kémkedés miatt.
Értesüléseink szerint alkotmánybírónak jelölheti a Fidesz a 2018-as választási kampányban Orbán Viktort is megbírságoló Patyi András kúriai alelnök. Potenciális utódjának az útja is ki van kövezve.
A pénzintézettel szemben még a Pest Megyei Főügyészség indított eljárást, mert sok szerződésében tisztességtelenek voltak a feltételek.
Újabb, ítélkezési gyakorlat nélküli alkotmánybíró kerülhet a Kúriára. Az igazságszolgáltatás csúcsszervei – csendesebben, mint Handó Tünde idején – Varga Zs. András elnök közreműködésével egyre inkább a politika szolgálatába állhatnak, és ezen még az EU-nak tett vállalások sem változtatnak.
Szél Bernadett próbálta kiperelni a hitelcsomag-szerződést. A pert elvesztette, de az kiderült, hogy kínai kérésre titkosították a dokumentumokat.
A testület szerint nem történt törvénytelenség.
A blog szerint Varga Zs. András mások mellett a tüntetések engedélyezéséről döntő Hajas Barnabást is jogsértő módon nevezte ki 2021 márciusában.
A legfőbb magyar bírósági fórum szerint a Kúria elnökének nincs köze ahhoz, hogy feleségét, Kovács Helga Mariannt annak ellenére nevezték ki a Fővárosi Ítélőtábla Polgári Kollégiumának tanácselnökévé, hogy alaposan alulmaradt a másik jelölttel szemben.