Szeptember 17-e éjféltől nem léphetnek be orosz rendszámú autók Lengyelország területére
A teherautókra már eddig is vonatkozott a tilalom.
A teherautókra már eddig is vonatkozott a tilalom.
Gideon Rahman szerint Trump megérdemli a büntetést, de hogy börtön fenyegeti, ajándék a tekintélyelvű kormányoknak. Vlagyimir Kara-Murza orosz ellenzéki politikus üzenetet juttatott ki a börtönből. A lengyel szenátus különbizottsága kimondta, hogy a kormány törvényt sértett, amikor bevetette a Pegasus kémszoftvert. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Az, hogy a korabeli átlagos parasztoknál nyitottabb gondolkodású Józef és Wiktoria Ulmához mostantól imádkozhatnak is a katolikus hívők, nagy dolog. De sokan bírálják Ferenc pápát: talán nem egy hónappal a lengyel választások előtt, a durva légkörű kampány sűrűjében kellett volna megtartani ezt a boldoggá avatási szertartást.
A brit lap szerint szólnak érvek a soros elnökség intézményének fenntartása mellett is, ám még több szól az ellen. Azon túl is, hogy 2024 második felében az EU-mumus Orbán Viktor vezette magyarok veszik át a kormányrudat.
A norvég Kongsberg Gruppen 1,5 milliárd dolláros védelmi megrendelést kapott Lengyelországtól.
A magyar Central Csoport leányvállalata a Rzeczpospolita üzleti napilap, a Parkiet havilap, valamint számos hír- és sportoldal kiadójában vásárolt tulajdonrészt.
Augusztus elején Lengyelország számolt be arról, hogy két fehérorosz helikopter behatolt a légterébe.
Várhelyi Olivér bővítési biztos a nyugat-balkáni országok, valamint Ukrajna, Grúzia és Moldova EU-s tagfelvételéről beszélt. Az oroszok kémkedéssel és szabotázzsal próbálják megbénítani az EBESZ-t. A nagyobbik lengyel kormánypárt elutasította, hogy elnöke az amerikai kézben lévő TVN 24 csatornán vitázzon az ellenzék vezérével, mondván, az elfogult a PiS ellenfelei irányába. A kínai gazdaság helyzetét elemzi Paul Krugman, Nobel-díjas közgazdász. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Vagyis hogy szélsőjobboldali eszméket valló, a jogállamot felszámoló vezetés kerül hatalomra. A volt politikus szerint aki ezt nem hiszi, annak elég Izraelre tekintenie, ahol a kormány éppen most számolja fel a jogállamot.
Donald Tusk szerint "egy kis jóakarat és egy kis hozzáértés elég ahhoz", hogy Brüsszel felszabadítsa a Lengyelországnak járó forrásokat.
Az országban évtizedek óta hanyatlik az állattenyésztés, a rendszerváltás óta 1846 százalékkal nőtt a tej- és tejtermék-import mértéke.
A belügyminiszterek szerint a minszki vezetésnek kellene lépnie.
A lengyel és a szlovák kormányfő hivatala is megerősítette lapunknak: sem az államalapítás ünnepére, sem az atlétikai vb vasárnapi eseményeire nem kaptak meghívót a magyar kormánytól aznapra, amikor ázsiai autokraták és bukott régiós politikusok gyűltek össze Budapesten.
Ha nem lesz elég katonája Ukrajnának, a Nyugat sem tud segíteni. A koronavírus-járvány kezelése megmutatta a kínai rendszer lényegét. Továbbra is téma, hogy mit keresett Sebastian Kurz a magyarországi „autokrata osztálytalálkozón", amikor ott megalapították a nemzetközi illiberális szövetséget? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Az EP-képviselő szerint azonban hiba lenne akár Magyarországot, akár Lengyelországot kizárni az unióból, hiszen akkor a földrész közepén lenne egy-egy autokrata ország, ami ugyanúgy a többi agyára menne, mint eddig.
Orbán Viktornak nem igaza van, hanem igaza lesz – mondják a Fidesz hívei, akik szerint a miniszterelnök a nemzetközi események jövőbeni alakulására mesterien ráérez. Ahogy bízott Erdogan győzelmében, úgy bízik Donald Trump sikerében, az európai közhangulat megváltozásában, a “brüsszeli politika” kudarcában, Kína erősödésében, de leginkább a lengyel választás számára előnyös kimenetelében, mert ezeket fel tudja használni politikai céljaira. De van-e oka Orbánnak a bizakodásra?
Mi alapozza meg a szélsőjobboldali AfD előretörését Németországban? Mit sérelmez a német és az osztrák kancellár a magyar menedékpolitikában? Jó ötlet volt-e vádat emelni Sebastien Kurz volt osztrák kancellár ellen? Ki valójában Alekszandar Vucsics? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Mégsem vizsgálja a lengyel parlament, hogy orosz befolyás alatt álltak-e a mostani ellenzéki vezetők. Ezt a szejm igazságügyi bizottságának kormánypárti elnöke jelentette be a PAP hírügynökségnek. Úgymond „kifutottak az időből”.
A lengyel parlament jóváhagyta a négy kérdést, amelyre október 15-én, a parlamenti választással együtt várják a polgárok válaszát. Az ellenzék szerint a kérdések félrevezetőek és részben hazug állításokat tartalmaznak.
Lassan halad az ukrán ellenoffenzíva, de Kijev továbbra is kezdeményez, a The Times brit szakértője a háború kilátásairól. Európa keleti határain van miért félni Belarusztól és az oroszoktól a lengyeleknek, letteknek, litvánoknak. Izraelt a jogállam hívei tették startup nemzetté, és csakis a jó Izrael élheti túl a megpróbáltatásokat. Válogatás a világsajtó írásaiból.