Závecz: Esett az ellenzék támogatottsága, a Fidesszel szinte fej fej mellett állnak
A novemberi felméréshez képest két százalékkal alacsonyabb az ellenzéki lista támogatottsága, míg a kormánypártoké csak egy százalékot esett.
A novemberi felméréshez képest két százalékkal alacsonyabb az ellenzéki lista támogatottsága, míg a kormánypártoké csak egy százalékot esett.
Január közepére szeretne az ellenzék összegyűjteni kétszázezer aláírást, hogy a parlamenti választással egy időben rendezhessék a Fudan-népszavazást, de közben mindenki az ünnepekre készül, és szinte csak az hallatszik, amit a kormány mond.
Bálint György 14 milliós fedezetelvonó szerződést kötött, az önkormányzat pert nyert ellene. Most a szocialisták kivételével mindenki kitenné a városházáról.
Elsősorban az előválasztáson vereséget szenvedő jelöltek kerültek fel a pártok eddig nyilvánosságra hozott saját jelöltlistáira, azonban ezek a listák csak a házon belüli erősorrendet mutatják meg, nem pedig azt, hogy a közös ellenzéki listára milyen pozícióba kerül a jelölt. A saját listákról maradt le olyan, aki már kétszer volt miniszterelnök-jelölt, de került fel olyan is, aki még soha nem ült a parlamentben.
Az MSZP választmánya Tóth Bertalant, a párt elnökét jelölte az első helyre.
Az MSZP-s Gurmai Zita Btk.-módosítója szerint 5 év börtön járna annak, aki „a női nem elleni erőszakra vagy gyűlöletre uszít”, 3 év pedig azért járna, ha valaki tudomást szerez gyermek elleni szexuális erőszakról és mégsem tesz feljelentést.
Az eljárást Fekete Miklós ellen Gurmai Zita kezdeményezte.
Az IDEA közvélemény-kutatása szerint a válaszadók egyötöde pártszimpátiától függetlenül inkább kerüli a politikai témákat, csak ne legyen veszekedés.
A választókorú népességből továbbra is a Fideszt támogatják a legtöbben, a DK, az MSZP és a Párbeszéd némileg erősödött, a Jobbik támogatottsága ugyanakkor némileg csökkent.
Az aláírásgyűjtőket eligazító irodavezető nem cáfolta, hogy a helyi fideszes képviselőnek, Hajtó Péternek is köze van az akcióhoz.
A Magyar Szocialista Párt egyszerre része az előválasztáson leváltott régi elitnek, és Márki-Zay mögé állva az újnak is. Mi zajlik most a szocialistáknál, merre tart a párt?
Három évvel ezelőtt még egymást marták az ellenzéki pártok a Fidesz-kétharmad mellett lecsorgó országgyűlési székekért, 2022-ben viszont egy ellenzéken kívüli arc mögött sorakoznak fel, miután a választók világossá tették, hogy rendszerváltást csak összefogás és megújulás révén akarnak. Megnéztük és vizualizáltuk a legutóbbi országgyűlési, európai parlamenti, önkormányzati és ellenzéki előválasztás eredményeit – így erősödött meg látszólag az ellenzék, és borultak fel a belső erőviszonyai 2018 óta.
Tóth Bertalan színt vallott Márki-Zay Péter támogatásával, míg Kunhalmi Ágnes korábban arról beszélt, hogy az MSZP társelnökei nem hozhatják nyilvánosságra, kit támogatnak.
Az MSZP politikusa szerint Hódmezővásárhely polgármesterének "egy hajszállal" több esélye van legyőzni Orbánt, mint Dobrev Klárának.
A volt szocialista politikus, Lackner Csaba állította: nem tud róla, hogy bármiféle eljárásban érintett lenne.