Díszvendégséget kínált fel a kínai elnök Orbánnak, miért fontos ez?
Orbán Viktor mély tisztelettel köszönte meg, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök díszvendégként hívta meg Magyarországot a hsziameni kereskedelmi vásárra. Megnéztük, mi is ez.
Orbán Viktor mély tisztelettel köszönte meg, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök díszvendégként hívta meg Magyarországot a hsziameni kereskedelmi vásárra. Megnéztük, mi is ez.
A lépés azt követően történt, hogy a boszniai szerbekkel és azok vezérével bensőséges viszont ápoló magyar kormány bejelentette, hogy nem szavazza meg azt az ENSZ-kezdeményezést, amelyik július 11-ét az 1995-ös srebrenicai népirtás áldozatainak emléknapjává nyilvánítaná.
Jövő májustól egyszerre kétféle új nem pénzügyi jelentést is el kell készíteniük a nagyvállalatoknak, de a beszállítóik is jól teszik, ha összegyűjtenek minden adatot, hogy bizonyítani tudják fenntartható működésüket.
Csak az orosz és pakisztáni kapcsolatok előzik meg a magyart egy német tudós szerint, a kormányközeli lap ezt úgy értelmezte, hogy szellemi nagyhatalom vagyunk, és ehhez még csak az EU-s pénzek sem kellettek.
Az Eurostat adatai szerint a 27 tagú európai közösség települési hulladékának átlagos újrahasznosítási aránya 2021-ben mindössze két százalékponttal maradt el az 50 százaléktól. Ez globálisan is kiemelkedő eredmény, ráadásul azóta minden bizonnyal emelkedett is, az egyes tagországok szintjén azonban hatalmasak az eltérések; nekünk, magyaroknak is van még hová fejlődnünk. Simon Anita, az ALTEO fenntarthatóságért és körforgásos gazdaságért felelős vezérigazgató-helyettesének segítségével abba pillantunk bele, hogyan tud a feldolgozás lépést tartani az újrahasznosítás egyik kulcstényezőjének tartott elektronikai hulladékok terén. Vélemény.
Eredményes látogatásra tekinthet vissza a kínai elnök, a Kínai Népköztársaság Általános Vámigazgatásának és a Magyar Földművelésügyi Minisztériumnak sikerült például tisztáznia “a szarvasmarhasperma Magyarországról történő kínai behozatalára vonatkozó karantén- és egészségügyi követelményeket”.
Szó lehet az állami teherszállító flotta bővítéséről is.
Magyarország húsz évvel ezelőtt, 2004. május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz. Az akkori miniszterelnök, Medgyessy Péter az Indexnek elmondta, mik voltak a várakozásai, illúziói az országnak, hogy látja a mai Európai Uniót, az uniós vezetés és a kormány kapcsolatát és Európa jövőjét.
Magyarország uniós tagságának 20. évfordulóján az Európai Bizottság elnöke emlékeztette a magyarokat, hogy a beruházások nagy része EU-s forrásból valósult meg, az Európai Tanács elnöke szerint pedig a 2004-es tagfelvétel nélkül ma ismét vasfüggöny lenne Európa közepén.
Magyarország a német hadiipar egyik legnagyobb vásárlójává vált, miközben az összes régiós ország gyors haderőfejlesztésbe kezdett. A magyar katonai ráfordítások először érték el a NATO két százalékos célját, de meredek emelkedésük ellenére is elmaradnak a régiós, sőt a globális átlagtól is. Ez utóbbiak egy év alatt közel hét százalékkal 2,4 ezer milliárd dollárra nőttek, a valaha volt legmagasabb szintre.
Andrzej Szejna szerint Lengyelország nem egyezne bele a vétójog teljes feladásába, de egyes kérdésekben meg kellene szüntetni az egyhangú döntéshozatalt.
Magyarországon a Fidesz-szavazók aggódnak a legkevésbé a média szabadságáért, és az ellenzéki összefogás szavazói a leginkább. Messze a magyarok tartják a legmegbízhatatlanabbnak a közmédiájukat, ugyanakkor a lengyelek után mi bízunk a legjobban a közösségi médiában.
A rendszerváltás idején még több mint 100 liter sört ivott egy átlagos magyar évente.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 93 médiafelületen vizsgálta, kit és mit említettek a legtöbbször itthon 2023-ban.
Az elmúlt húsz évben leginkább Magyarországon gyengültek a demokratikus intézmények – derül ki a Freedom House legfrissebb jelentéséből.
Az idén bekerült az orosz dollármilliárdosok közé Szergej Snajder, a Szvetofor diszkontlánc alapítója. Az EU-ban Mere néven működteti áruházait, ám a terjeszkedés jóval lassabb, mint az orosz piacon. Magyarország is az oroszok célpontjában van, ami nem segíti az Orbán-kormányt, amely a már itt lévő kiskereskedelmi multikat nehéztüzérséggel lövi.
A TASZ jogásza, H. Kunos Zsuzsa szerint a magyar lakcímmel rendelkező magyar állampolgárok külföldi szavazását elsősorban az alaptörvény zárja ki.