Megtalálták a lábnyomokat a Holdon
Egy amerikai űrszonda az Apollo-missziók leszállási zónáit pásztázva a Holdon hagyott eszközöket és néhány lábnyomot is felfedezett.
Egy amerikai űrszonda az Apollo-missziók leszállási zónáit pásztázva a Holdon hagyott eszközöket és néhány lábnyomot is felfedezett.
Százmilliók figyelték az elsötétedő eget szerdán Ázsia-szerte, amikor megkezdődött a század leghosszabb teljes napfogyatkozása.
Az akár hat és fél percig is tartó jelenséget tőlünk keletre lehet élőben megtekinteni, azonban az internetnek köszönhetően kamerán keresztül is szemtanúi lehetünk a napfogyatkozásnak, amelyhez hasonlót legközelebb 2132-ben lehet megtekinteni.
Neil Armstrong és Buzz Aldrin történelmi tette után négy évtizeddel a szakértők megosztottak: egyesek a Mars, mások a Hold újbóli meghódítását tartják fontosabbnak. Egy biztos: a Föld kísérőjének felfedezéséhez kapcsolódó történetek a mai napig lebilincselik a tudomány és az űrkutatás iránt érdeklődőket. A jubileumra összegyűjtöttük a holdra szállással és az égitesttel foglalkozó beszámolóinkat, valamint néhány újdonságot.
A holdraszállás közeledő negyvenedik évfordulója alkalmából az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) bemutatta a történelmi pillanatot megörökítő restaurált videofelvételeket.
A Felhők Tengeréről, a Mare Nubium területéről küldte első felvételeit a NASA új holdszondája, a Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), amely fényben fürdő területeket és mélységes sötétség uralta régiókat jelenített meg a képeken.
33 év után, 2010-ben nyugalmazza a NASA az amerikai űrhajósok fellövésére használt űrhajót, a Space Shuttle-t. A következő kilövést 2015-re időzítette az ügynökség, egy új ötlet pedig egy évvel és 28,4 milliárd dollárral juttatná közelebb Amerikát a Holdhoz.
Brit csillagászok a fekete lyukak "közbenső" osztályát fedezték fel, amelyek megmagyarázhatják, hogy miként alakulnak ki a galaxisok centrumában a kozmikus szörnyek, a szuper-nagytömegű fekete lyukak.
Befejezte küldetését az Ulysses napszonda, amely az elmúlt 18 év alatt közel 8,85 milliárd kilométert tett meg, és közben csaknem háromszor kerülte meg a Napot.
Atlas-5 kétfokozatú hordozórakétával elindították az LRO és LCROSS holdszondákat a floridai Cape Canaveral-i légi támaszpontról közép-európai idő szerint csütörtök este 23 óra 12 perckor.
A NASA egyik szatelitje rögzítette a Csendes-óceán két nagy áramlatának találkozását ábrázoló felvételt, melyen lélegezetállító színekben pompázó, óriási kiterjedésű planktontelep látható.
Két űrszondát indítanak csütörtökön az Egyesült Államokból a Hold felé, hogy előkészítsék az amerikaiak visszatérését a Föld egyetlen kozmikus kísérőjére.
Az amerikai űrhajózási hivatal, a NASA reményei szerint június 17-én elindíthatják az Endeavour űrsiklót a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), de a végső döntést csak hétfőn hozzák meg - közölték a program irányítói.