993 éve nem volt olyan közel az újhold a Földhöz, mint szombaton lesz
Utoljára 1030. december 3-án volt olyan közel az újhold a Földhöz, mint amilyen közel január 21-én lesz. A következő ilyen eseményre 345 évet kell majd várni.
Utoljára 1030. december 3-án volt olyan közel az újhold a Földhöz, mint amilyen közel január 21-én lesz. A következő ilyen eseményre 345 évet kell majd várni.
Jelenleg nagyjából hét hónapon át tart, hogy egy űrhajó a Földről eljusson a Marsig, mert a hajtóművek nem elég fejlettek a nagyobb sebesség eléréséhez. A megoldás azonban a csőben lehet.
A Nap légkörének felsőbb rétegében talált nyomok segíthetnek a tudósoknak abban, hogy mikor és hol történik a következő kitörés.
A NASA eredetileg holdjáró roverekkel szállította volna az égitest felszínén az oxigént, ám ez nemcsak drága, de veszélyes terv is. Úgy tűnik, van rá egy egyszerűbb megoldás.
A NASA Curiosity nevű járműve épp a marsi Sharp-hegy lejtőin haladt felfelé, amikor egy különös kőzetről készített fotót.
A NASA a 2040-es években indítaná útnak a Habitable World Observatory nevű űrteleszkópot, ami segíthet megtalálni a Földön kívüli életet.
A NASA összegyűjtötte az egyik űrszondája által rögzített felvételeket, majd a 133 napnyi megfigyelésből egyetlen timelapse videót készített.
Kínai lapértesülés szerint az űrhivatal mérnökei nem tudják a hibernált állapotból kihozni a Csu-Zsung marsjárót, és a bolygó körül keringő Tienven-1 űrszondával sem képesek felvenni a kapcsolatot.
Az űrhajósok még december 15-én észleltek szivárgást a Szojuz MSz-22-es űrhajónál, ezért sokáig kérdéses volt, hogyan térhetnek vissza a Földre a bolygó körül keringő űrállomás fedélzetéről.
Két NASA-műhold adatait felhasználva lokális szinten is követni lehet a szén-dioxid-kibocsátás mértékét, akár egy adott adott erőműhöz kapcsolódót is.
A teherűrhajó november végén kapcsolódott a Nemzetközi Űrállomásra, ahová élelmiszert és tudományos felszerelést szállított.
A NASA közlése szerint senki sem sérült meg, és károk sem keletkeztek, amikor az ERBS nevű műhold belépett, majd elégett a Föld légkörében.
A NASA szerint (magyar idő szerint) legkésőbb január 9-én 17 óra 40 percig be fog lépni a Föld légkörébe az a műhold, amit 1984-ben állítottak pályára, és amiről úgy tervezték, legfeljebb 1986-ig fog működni.
A Citizen elkészítette a cég második okosóráját, a CZ Smart YouQ-t, aminek fejlesztésébe az IBM-et és a NASA-t is bevonta.
Az Apollo-7 küldetés segítette a NASA tudósait abban, hogy egy évvel később sikerüljön a holdra szállás. A legénység utolsó élő tagja, Walter Cunningham 90 évesen vesztette életét.