Orbán előre jelezte a NATO-nak és az EU-nak, hogy Putyinnal fog tárgyalni Kínában
Úgy tudjuk, a miniszterelnök jelezte azt is, hogy a találkozó nem az ő kezdeményezésére jön létre, de az elől kitérni nem volt lehetséges.
Úgy tudjuk, a miniszterelnök jelezte azt is, hogy a találkozó nem az ő kezdeményezésére jön létre, de az elől kitérni nem volt lehetséges.
Magyarország van jobban ráutalva, hogy jó viszonyban legyen a szövetségeseivel – mondja Hettyey András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi kapcsolatok és diplomácia tanszékének docense.
Ha a törökök előbb ratifikálják a törvényt, akkor Magyarország lesz az egyetlen állam majd, amelyiknek a döntésére várni kell.
Az izraeli és az orosz-ukrán háború is egy olyan időszakban történik, amikor a világ egyik fele abban érdekelt, hogy az Egyesült Államok évtizedes dominanciája véget érjen és egy új rend alakuljon ki. Ahogy Oroszország 2022-ben elérkezettnek látta az időt Ukrajna lerohanására, úgy Irán is bátrabban tesz lépéseket Izraellel szemben, és a világ más pontjain is háborúk törhetnek ki. Az újonnan formálódó világrend egyelőre nagyobb veszélyeket rejt magában, mint a régi.
A Fideszben eddig esküdöztek, hogy nem Magyarország szavazza majd meg utoljára a svéd belépést. Ezt még elkerülhetik, de ehhez szembe kell menniük mindennel, amit eddig mondtak.
David Pressman amerikai nagykövet azt mondta: „szövetségesként tekintünk Magyarországra, de ugyanakkor látjuk azt is, hogy Magyarország egyre mélyíti kapcsolatát Oroszországgal, Ukrajnában vívott brutális háborúja ellenére".
Az ukrán gabonaexport megbénítását célzó orosz támadások közelebb vitték a háborút Romániához, amely rossz néven veszi, hogy Kijev tétlenséggel vádolja.
Ez a vezetékrendszer többek közt légitámaszpontokat köt össze tározókkal, hogy bármely pillanatban fedezni lehessen a szövetség üzemanyagok iránti igényét.
Az új pozsonyi kormány a EU-ban és a NATO-ban is odaállhat Orbán jobboldali, oroszbarát nacionalizmusa mellé.
Az Egyensúly Intézet kerekasztal-beszélgetésén jártunk, amelynek célja a NATO vilniusi csúcstalálkozójának magyar szempontú értékelése lett volna. Ez szakértői szinten remekül működött is, viszont a politikai szekcióval kapcsolatban ez már nem mondható el.
A főtitkár üdvözölte a NATO-szövetségesek jelentős hozzájárulását az ukrán védelemhez, különös tekintettel az első amerikai Abrams-harckocsikra, amelyek két napja érkeztek meg Ukrajnába, növelve az ukrán erők képességét az orosz erők visszaszorítására.
Ausztria részt vesz 19 európai ország közösen kiépítendő légvédelmében, s a többiekkel együtt fejlesztené ma is NATO-érett hadseregét, miközben őrzi 1955 óta tartó semlegességét.
Hogy Orbán miért késlelteti a svéd csatlakozást, arról csak találgatni lehet.
A koronavírus alatt beszerzett gépek nem felelnek meg a NATO-sztenderdeknek, így most azt a gépparkot kell fejleszteni, amit az ország fel tud ajánlani szövetségesei haderejének is.
A magyar fél egy éve váratja a szövetségeseket. Ugyan tagadja, hogy a török vezetéshez igazodik, ám kiderült, hogy erről van szó, írja a német lap.
A Külügyminisztérium államtitkára azt mondja, aggódik a svéd demokráciáért.
Vereség esetén egy becsődölt állam lenne az Unió szomszédja, és Putyin gyilkos gépezete is közelebb kerülne a szervezethez, írja a brit lap szerkesztőségi állásfoglalása.
A jelenlegi magyarországi helyzetben az a patrióta magatartás, ha mindannyian világossá tesszük, hogy elvárjuk az emberi jogok, a szabad piac érvényesülésének biztosítását szövetségeseinktől, és elvárjuk, hogy minden erejükkel tegyenek is érte. Vélemény.