Férje megölésének vádjával letartóztatták a riói német konzult
Az konzul azt mondta a rendőröknek, hogy a férje rosszul lett, elesett és beverte a fejét, de a történet gyanús lett a hatóságoknak.
Az konzul azt mondta a rendőröknek, hogy a férje rosszul lett, elesett és beverte a fejét, de a történet gyanús lett a hatóságoknak.
Gerhard Schröder volt német kancellár tárgyalt Putyinnal a turbináról, illetve a gázszállításról.
A fenyegető földgázhiányra utalva javasolja ezt Christian Lindner. A szabaddemokraták vezetőjének elképzelését ellenzi a kormánykoalíció másik tagja: a Zöldek követésére született meg annak idején a döntés az atomerőművek bezárásáról. A végső szót Olaf Scholz kancellárnak kell kimondania.
Az országos akcióra az emelkedő energiaárak idején kerül sor, miután az EU a héten megállapodott a közösségen belüli orosz gázfelhasználás csökkentéséről.
Németországot győzték le a házigazdák. Nekik sikerült, ami tavaly nyáron a férfiaknak nem.
Németországban 2030-ra várhatóan félmillió ápoló hiányozni fog az egészségügyi rendszerből. Az országnak feltétlenül külföldi szakképzett munkaerőre van szüksége, ennek érdekében egyszerűsítené a bevándorlást. Magyarország ezen a területen nincs az öt fő küldő ország között, de ekkora munkaerőhiánynál az utánpótlást nem is csak Európából várják. A Deutsche Welle riportja.
Hogyan fonódott össze a német nagyipar és a hatalom felé igyekvő, majd a hatalmat birtokló német nemzetiszocialista párt? Hogyan talált egymásra a náci vezérkar és a nagytőke? Miként segítette az üzleti elit kényszerből vagy meggyőződésből Hitler terjeszkedését és hatalmi politikáját? És mi történt a második világháború után a kollaboráns gazdasági szereplőkkel? Erről szól a HVG Könyvek Kiadónál megjelent Náci milliárdosok című kötet (szerzője David De Jong holland történész, oknyomozó újságíró), melynek több részletét is bemutattuk ezekben a hetekben.
A fűtés korlátozásáról és a díszkivilágítás lekapcsolásáról is határoztak a gázhiánytól tartva.
Sok gyógyszertárban hiába keresnek a szülők lázcsillapítót a gyereknek, pedig a Covid 40 fokos lázat is okozhat. Hogy alakulhat ki hiány ilyen fontos gyógyszerből az Európai Unió meghatározó országában, és mennyire egyedi a probléma?
A vonatkozó szabályok augusztus 1-jén lépnek életbe.
Összesen 13 elfogatóparancs volt a fiatal férfi ellen, többek között rablásért is körözték.
Németország nincs felkészülve a forrósággal járó egészségügyi következményekre.
A gázellátási gondok az Unió szívét találják telibe, az egységes piacot, a gazdaság gépezetét, és ennek megakadályozásában Németországnak kell vállalnia a főszerepet - írja a német lap cikke.
A német Uniper komoly nehézségekkel küzd.
A Hamburg SV korábbi játékosa és elnöke 1960-ban bajnokságot, 1963-ban pedig kupát is nyert a csapattal.
Az orosz vállalat ismét felhívta arra a figyelmet, hogy ha a turbina nem kerül vissza Oroszországba, az komoly kockázatot jelent az Északi Áramlat 1 működésében.
Megugró infláció, recessziós félelmek, a dollárral szemben folyamatosan gyengülő euró, olasz kormányválság, orosz gázszállítások, sokfelé mozgó kötvényhozamok – számos probléma miatt fájhat az Európai Központi Bank (EKB) feje a mostani ülés előtt.
Hogyan fonódott össze a német nagyipar és a hatalom felé igyekvő, majd a hatalmat birtokló német nemzetiszocialista párt? Hogyan talált egymásra a náci vezérkar és a nagytőke? Miként segítette az üzleti elit kényszerből vagy meggyőződésből Hitler terjeszkedését és hatalmi politikáját? És mi történt a második világháború után a kollaboráns gazdasági szereplőkkel? Erről szól a HVG Könyvek Kiadónál megjelent Náci milliárdosok című kötet (szerzője David De Jong holland történész, oknyomozó újságíró), melynek több részletét is bemutatjuk az elkövetkező hetekben.
Németek, a magas energiaszámlák elől gyertek Görögországba! - ezt javasolja a turizmussal foglalkozó miniszter Athénban. Elsősorban a német nyugdíjasokra számít, de digitális nomádok érdeklődését is fel akarják kelteni, hiszen az energiaszámlák télen várhatóan nagyon magasak lesznek Németországban is.
A Die Weltnek nyilatkozó történész szerint Németországnak – miközben fenntartja Moszkvával legalább a párbeszéd minimális lehetőségét – alapvetően át kell értékelnie viszonyát Oroszországgal. Az eddigi politika ugyanis nem volt más, mint az oroszokról elterjedt giccsnek, az enyhülési politika üres frázisainak, valamint kőkemény üzleti érdekeknek a keveréke.