Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A legkedveltebb német lapban megjelent kommentár szerint másodlagos, hogy mennyi gáz érkezik ismét az Északi Áramlat 1-en, mert a lényeg, hogy az orosz államfő geopolitikai fegyvert csinált az energiából. Ilyen módon az EU-nak sürgősen kemény kérdésekkel kell szembenéznie, mivel a tét a kontinens békéje.
Felsmann Balázs: Mi történik, ha egy hét múlva nem lesz gáz a csőben?
Annyi biztosnak hitt dolog vált bizonytalanná, hogy már egy szerződés sem szavatolhatja a folyamatos energiaellátást - mondja a 10+5 éves magyar-orosz gázegyezségről Felsmann Balázs, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont főmunkatársa. Interjú.
A szerző, Stefan Kornelius, a politikai rovat vezetője, aki Bill Clinton elnöksége alatt Washingtonban tudósítóként dolgozott, azt ajánlja mindenkinek, aki meg akarja érteni a mai Oroszországot, hogy vessen egy pillantást Vlagyimir Putyin doktori értekezésére.