Kész a technológia, ami segíthet rögzíteni az álmokat
A japán Oszakai Egyetem kutatói a mesterséges intelligenciát (MI) hívták segítségül ahhoz, hogy az emberek agyi tevékenységét figyelve meg tudják mondani, milyen képet látott az illető.
A japán Oszakai Egyetem kutatói a mesterséges intelligenciát (MI) hívták segítségül ahhoz, hogy az emberek agyi tevékenységét figyelve meg tudják mondani, milyen képet látott az illető.
Egy hónap alatt jelentősen megnőtt az érdeklődés a Bing kereső iránt, a felhasználók kétharmada új, és már 45 millió keresést végeztek a mesterséges intelligencia-alapú chatbottal.
A Snapchat néhány napja már megmutatta, mi történik, ha a ChatGPT-t beépíti a saját alkalmazásába. Hamarosan még több ilyennel találkozhatunk a piacon.
Néhány napja még az emberi civilizációt fenyegető egyik legnagyobb kockázatként emlegette a mesterséges intelligenciát a Tesla- és SpaceX-vezér Elon Musk, aki most a jelek szerint maga is egy ChatGPT-szerű megoldás fejlesztésére keres kutatókat.
Saját ChatGPT-alapú mesterséges intelligenciát integrál a Snapchat az üzenetküldőbe. Kezdetben még nem mindenki használhatja, azonban a távolabbi tervek ennél jóval ambiciózusabbak.
Egy kezdetleges, chatbotszerű Bing fejlesztése sajtóértesülések szerint már hat éve folyamatban lehet, az áttörést azonban tényleg az OpenAI-féle GPT-modell hozhatta el, melyet egyesítettek a korábbi fejlesztésekkel az új Binghez. Mindez azt is jelenti, hogy a Microsoft már hosszú évek óta igyekszik megreformálni a saját keresőjét, hogy felvehesse a kesztyűt a piacot uraló Google-lel.
Gyakorlatilag beszélgetni lehet a ChatGPT-vel egy új, ingyenes bővítmény segítségével: mi is beszélhetünk vele szóban, de a chatbot válaszait is hallhatjuk hanggal.
A ChatGPT-től, azaz az OpenAI mesterséges intelligencián alapuló chatbotjától hangos mostanában a tech-világ. Az eszköz számítógépes kódokat elemez, ígéretes eredményeket mutatott fel egy nehéz orvosi vizsgán, de vajon hogyan segíthet egy átlagos felhasználónak?
Bár egyfelől nincs azzal gond, hogy a mesterséges intelligencia immár cikkeket, novellákat, sőt akár rövid könyveket ír, a magazinok, könyvek kiadóinak mindez óriási problémát jelenthet.
Megkönnyítené a Minecraft-játékosok dolgát a Microsoft azzal, hogy a jövőben mesterséges intelligenciára bízná a játék objektumainak felfedezését, építgetését. Most folynak Redmondban az ezzel kapcsolatos első tesztelések.
A magyarországi felhasználók előtt is megnyitotta a ChatGPT-előfizetés lehetőségét az OpenAI. A mesterséges intelligencia azonnalisága néhány ezer forintba kerül.
A Google mellett a Microsoftnak meg fog gyűlni a baja más riválisokkal is a mesterséges intelligencia területén. A vetélytársak Kínából érkeznek: egymás után jelentik be a kínai vállalatok saját ChatGPT-stílusú megoldásaikat.
Számos adatot gyűjthetnek be a felhasználóról a magukat ChatGPT-nek álcázó alkalmazások, melyek sorra jelennek meg az App Store-ban és a Play Áruházban.
A ChatGPT fejlesztésére rálátó források szerint több mint egy tucat olyan szakembert vett fel az OpenAI, akik korábban a Google-nél dolgoztak.
Korábban elképzelhetetlen lett volna, hogy a felhasználók tömegei mindent megtennének, hogy hozzáférjenek a Microsoft keresőjéhez. Persze ahhoz, hogy ez így legyen, szükség volt arra, hogy megszülessen valami különleges: a ChatGPT.