szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kína nemrég jelentősen korlátozta az országon belüli hozzáférést a ChatGPT-hez, mert az szerinte nyugati propagandát terjeszt. A kínai diákok azonban megpróbálják megkerülni a tiltást.

A kínai diákok már a Kínai Nagy Tűzfalat is megkerülik annak érdekében, hogy hozzáférjenek az OpenAI által készített szövegalkotó robothoz, a ChatGPT-hez – számolt be róla az AFP. A hírügynökség szerint a diákok a könyvekkel kapcsolatos dolgozatok megírására, valamint nyelvgyakorlásra használják a mesterséges intelligenciát.

Kínában egy országos tűzfallal igyekszik a kormányzat kiszűrni, hogy az emberek kényes információkhoz jussanak, vagy tiltott nyugati oldalakat – például YouTube, Facebook – látogassanak az interneten. Ezt sokan VPN-nel, vagyis virtuális magánhálózattal igyekeznek megkerülni. Egy ilyen program használatával a teljes kommunikáció titkosított, a felhasználó pedig elrejtheti az IP-címét, és úgy tehet, mintha egy másik országból próbálna hozzáférni a szolgáltatásokhoz. Az ilyen programok használatát viszont a kínai törvény bünteti.

Kína nemrég a ChatGPT-hez való hozzáférést is korlátozta, mert az szerinte nyugati propagandát terjeszt, és népirtásnak nevezi az Ujgur Autonóm Területen történteket. Eközben felszólította a kínai technológiai vállalatokat, hogy fejlesszék ki saját csevegőbotjukat.

ChatGPT: "Elnézést, ha a válaszaim túl merevek, nincs olyan humorérzékem, mint az embereknek"

"Családjáról" és származásáról is mesél angol nyelven készült interjúnkban a köztudatba nemrég berobbant mesterséges intelligencia (MI) alapú beszélgetőrobot. Elismeri, hogy nem mindentudó, a személyes véleményt, árnyalt gondolkodást vagy bonyolult erkölcsi megfontolást igénylő válaszok kihívást jelenthetnek számára. HVG-portré.

A kínai Vang Csingcsing nem aggódik amiatt, hogy a ChatGPT-t használják a gyerekei. Mint mondja, évek óta használnak már VPN-t, a lányát pedig arra buzdítja, hogy minél több forrásból olvasson minél többet. Az édesanya az AFP-nek arról beszélt, hogy igyekszik szorosan követni, hogy a gyerekei ne plagizáljanak, amikor a ChatGPT-t használják a házi feladatuk elvégzéséhez.

Azok, akik nem férnek hozzá a ChatGPT-hez, a kínai WeChat alkalmazás hasonló technológiáját használhatják. Ez azonban legkérdezésenként 1 jüanba, vagyis nagyjából 52 forintba kerül.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!