EUobserver: Van négy módszer meggyengíteni Orbán vétóját az EU-ban
Kereskedelmi jog, nemzeti jog, határbiztonság és kényszerű mosdószünetek – mind jogi, mind politikai eszközökkel hatástalaníthatják a magyar kormányfőt a most zajló EU-csúcson.
Kereskedelmi jog, nemzeti jog, határbiztonság és kényszerű mosdószünetek – mind jogi, mind politikai eszközökkel hatástalaníthatják a magyar kormányfőt a most zajló EU-csúcson.
A magyar választók felhatalmazására hivatkozva futott neki Orbán Viktor a csütörtöki EU-csúcsnak. Kár, hogy a felhatalmazáshoz félrevezető propagandát vetettek be, ahogy az is, az ilyen típusú kampány szembemegy még a saját uniós tagságunkkal is.
Nobel-békedíjas jogvédő, volt hadifogoly, történész és újságíró is van az ukrán válaszlevél aláírói között, akik szerint nemzeteinket összeköti a szabadságért, függetlenségért és szuverenitásért vívott harc.
2 284 732 beérkezett szavazatról beszélnek.
A Voks2025-ben szavazók 95 százaléka Ukrajna tagsága ellen szavazott – jelentette be a brüsszeli EU-csúcs előtt a miniszterelnök.
Az országgyűlési képviselő kész együttműködni a Tiszával a kormányváltás érdekében.
Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak – derül ki a HVG számára készült Medián-felmérésből. A többség tavaly még Orbánt látta alkalmasabb kormányfőnek, idén viszont már Magyart.
A magyar miniszterelnök szerint a Bizottságnak az energiaválságra és az európai versenyképességre kéne inkább koncentrálnia a budapesti Pride felvonulás helyett.
Csütörtökön délelőtt 11-kor kezdődik Brüsszelben az uniós állam- és kormányfők szokásos csúcstalálkozója, amelyre a legtöbben Hágából, a NATO-csúcsról érkeznek. A napirend igen zsúfolt, a vezetők nagyon sok témát érintenek, mégis, ahogy lenni szokott, azzal kapcsolatban várható a legnagyobb vita, ami hivatalosan nem is szerepel a programban. És ahogy lenni szokott, mindezek fókuszában ott áll Orbán Viktor, kezében egy vétó feliratú táblával.
„Csak reformot ne, ez a jelszavam. Semmilyen egészségügyi átalakítás vagy reform nem lesz. Átszervezésre nincs szükség” – mondta már 2021-ben Orbán Viktor. Tíz évvel korábban még az egész párt támogatta a változtatásokat.
Az ukrán elnök országa uniós csatlakozásával kapcsolatban azt írta, igazságtalan, hogy egy ország blokkolja a többség akaratát.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
A kormányfő szerint a nyilatkozat aláírói „semmibe veszik Magyarország érdekeit, és akaratlanul is Oroszország érdekét szolgálják”.
A részvételi adat már megvan, az eredményre még egy kicsit várni kell.
A cél a biztonsági kockázatok kezelése és mérséklése.
A miniszterelnök növekvő terrorfenyegetettségről beszélt.
Orbán Viktor korábban arról beszélt, hogy ez tüdőn lőné a magyar gazdaságot.
Negyedéves kampányt épített Ukrajnára a magyar kormány. Ez idő alatt több hajtűkanyart vett az orosz-ukrán konfliktus és Donald Trump hozzáállása is. Most, hogy eredményt kellene hirdetni, teljesen más világégéstől tartanak az emberek. És közben a belpolitika is hatalmasat fordult.
Orbán Viktor a Védelmi Tanács ülése után arra a következtetésre jutott, hogy az EU-nak nem szabad függetlenednie az orosz energiától. Az ülés előtt Szijjártó Péter Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel egyeztetett.