Mit érez, ha Magyarország helyzetére gondol? A kormány tudni szeretné
Arra is rákérdeztek a kiszivárgott közvélemény-kutatásban, hogy Magyar Pétert, Orbán Viktort vagy Gyurcsány Ferencet tartják-e inkább a családok védelmezőjének.
Arra is rákérdeztek a kiszivárgott közvélemény-kutatásban, hogy Magyar Pétert, Orbán Viktort vagy Gyurcsány Ferencet tartják-e inkább a családok védelmezőjének.
Brüsszelben megzavarták az ultrakonzervatívok találkozóját, ezen a héten Budapesten viszont már, mondhatni, családi körben ünnepelhetnek a tőlük is jobbra álló populista szélsőségesek.
A közepesnél kicsit rosszabbul élők helyzete valóban javult 2010 óta, ennek viszont az volt az ára, hogy az igazán szegények magukra maradtak. Ráadásul javulást akkor sikerült elérni, amikor az egész világgazdaságnak jól ment, amint válság van, rögtön látszik, mennyire sérülékeny Magyarország.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 93 médiafelületen vizsgálta, kit és mit említettek a legtöbbször itthon 2023-ban.
A nemzetgazdasági miniszter nem fél attól, hogy most is ellátáshiány lesz.
Beugrott egy kávéra Dézsi Csaba Andráshoz.
Török Gábor politikai elemző hívta fel rá a figyelmet, hogy Magyarországot a negyvenes években vezette a hat elemit végzett Nagy Ferenc is.
Bár Gulyás igyekezett tisztázni, mire gondolt a kormányinfón, Magyar mégis fenyegetésnek látja a szavait. Emellett arról is beszélt, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter hamarosan berlini nagykövet lehet.
Országjárásra indult Orbán Viktor, a Fidesz EP-kampányának első állomásaként egy veszprémi kistelepülésre ment, és éppen egy olyan magtárban szónokolt Brüsszel elfoglalásáról, amely 230 milliós EU-s támogatásból épült. Orbán a helyi gazdák előtt arról beszélt: ő Magyarország első falusi miniszterelnöke.
Tagállami és politikai ellentétek nehezítették az EU migrációs paktumának elfogadását, miközben ismét emelkedik az illegálisan érkezők száma. Az ellentmondásos és távoli uniós megoldások mellett saját alternatívát keresnek a tagállamok.
Simán indult az év Orbán Viktor és a Fidesz számára, aztán sorra kapták az ütéseket. Februárban jött a kegyelembotrány, az ebbe belebukó államfővel és EP-listavezetővel, majd politikacsinálóként színre lépett Magyar Péter. Orbán tanácstalanságát jelzi, hogy áprilisban a választási kampányt 14 év NER-uralom után is gyurcsányozó elmúltnyolcévezéssel próbálta berúgni.
A képzőművész írt hozzá egy tanmesét is.
Az Orbán-párt a magyar művészet leépítésében érdekelt és erre törekszik, minden lépése erről szól, írja szerzőnk. Vélemény.
Egyre nagyobb a budapesti kontroll a határon túli magyar politikai szervezetekben, egyre kisebb az esély számukra a mandátumszerzésre. Szlovákiában már vesztettek, és Romániában sem állnak nyerésre a Fidesz árnyékában járó magyarok.
A portál továbbá úgy tudja, hogy Donáth Anna lehet a Momentum fővárosi listavezetője.
A főpolgármester-választáson egy dolog biztos: senki nem fogja tudni betartani az ígéreteit, cserébe a valódi problémákkal sem fog tudni mit kezdeni, mert ahhoz pénz kell, nem csak akarat – az pedig nem lesz. Miért fontos mégis, hogy kié lesz Budapest, és mi szól a jelöltek mellett? Mind kiderül választási podcastunkból, ahol Magyar Péter EP-listájáról és a brüsszeli konzervatív dzsemboriról is szó volt.