És mi lesz, ha jön az IMF?
Azt még nem tudni, hogy az Orbán-kormány blöfföl és időt húz-e az IMF/EU-megállapodással kapcsolatban. Az viszont viszonylag egyértelmű, mi történik az országgal, ha létrejön a megállapodás.
Azt még nem tudni, hogy az Orbán-kormány blöfföl és időt húz-e az IMF/EU-megállapodással kapcsolatban. Az viszont viszonylag egyértelmű, mi történik az országgal, ha létrejön a megállapodás.
Tovább folytatja gyorsított kötelességszegési eljárásait Magyarország kapcsán az Európai Bizottság - döntöttek a biztosok szerdai brüsszeli ülésükön. A nyitva maradt kérdésekről a kabinet "készen áll a további konzultációra" az Európai Bizottsággal. A KDNP szerint a kis eredmény is eredmény, az LMP szerint előre lehetett tudni, hogy ez lesz a vége, a Demokratikus Koalíció nem érti a kormány "durcás kisfiú hozzáállását". Mesterházy szerint egyre biztosabb, hogy a kormány nem akar megállapodni az IMF-fel. Reakciók.
A jogállam büntető-jutalmazó eszközeinek helyét átveszi a baráti cégek kedvére formált rendszer, ahol a jogszabályok csak ajánlásként élnek - a kapitalizmus.hu értékelője a fidesz-kormány két éves munkájáról.
Szerdán jelez vissza a kormány válaszaira az Európai Bizottság. Kiderülhet, blöffölt-e a kormány a költségcsökkentésről - írja a Véleményvezér.
Az Index birtokába jutott, a Nemzetgazdasági Minisztériumban a kormánynak készített előterjesztésből azt derül ki, hogy a kormány nem támogatja a magáncsőd bevezetését.
Az Egymillióan a Magyar Sajtószabadságért aktivistáinak tájékoztatása szerint mindkettőjüket adóellenőrzésre hívta be a NAV, márpedig az adóhatóság politikai bosszúra való felhasználása nem a kormány erejét mutatja, hanem éppen a kétségbeesését - írja a Véleményvezér blog.
A Népszabadság csütörtöki száma szerint a kormányátalakítás minimálterve és a teljes átrendezés is szóba kerül. Lázár és Rogán a két legterhelhetőbb politikus Orbán Viktor szerint - írja a lap, amelynek forrása arról számolt be, hogy Navracsics Tibor fejtörést okoz a miniszterelnöknek, annak "jobbkezét" például megmosolyogja a kormányüléseken. Matolcsy a hírek szerint marad, legfeljebb több szerep jut mellette Varga Mihálynak.
Egyre jobban látszik, hogy nem két autó megy szembe egymással: azok ott egy hatalmas kamion fényei; a kérdés csak az, hogy mikor és hogyan rántjuk el végleg azt a kormányt - írja blogjában Török Gábor politikai elemző azt követően, hogy az Európai Bizottság 143,5 milliárd forintnyi Magyarországnak járó kohéziós forrás befagyasztását irányozta elő.
Fidesz-képviselők dezertálása, tüntetések, uniós közvetítés, új választások – ez az egyik forgatókönyve a következő parlamenti voksolás utáni időszakra cikkünk filozófus szerzőjének, aki szerint a jogállam helyreállítása csakis szigorú jogtisztelettel lehetséges.
Amikor közel négy hónap múlva befejeződik a ma elkezdődő tavaszi ülésszak a parlamentben, már túl leszünk a második Orbán-kormány négyéves ciklusának felén. A felezővel bizonyos értelemben új időszámítás kezdődik a politikában - írja hétfői blogbejegyzésében Török Gábor elemző.
Azt, hogy egy jól körülhatárolható, nemzetközi érzelmű értelmiségi kör megpróbált puccsot szervezni a nyugodt...
A következő két év gazdaságpolitikája determinálva van: nincs sem jó terv, sem pénz, sem végrehajtási képesség. Ugyanúgy lefelé tartunk a lejtőn, mint eddig, csak most közben rázzuk az öklünket is - írja a Véleményvezér csütörtöki posztjában.
Martonyi János külügyminisztert megszólaltató írást közölt szerdán a Financial Times Deutschland (FTD) című német üzleti lap.
Most, hogy a Fidesz vezetői minden megszólalásukban változásról és konszolidációról beszélnek, Lázár János pedig már egyenesen a közelebbről meg nem nevezett hibák kijavítását ígérte, kulcskérdéssé válhat, hogy hitelesen végrehajtható-e ez a fordulat - írja keddi cikkében Török Gábor politikai elemző.
Újabb Magyarországgal kapcsolatos írást közölt a The American Interest oldalán Francis Fukuyama világhírű filozófus és politológus; ebben a korábbi írására érkezett reakciókra ad választ.
Magyarországon a kormányzásban a következő két év a hibák kijavításának ideje lesz, így már hetekben belül számos törvény módosul, Németországban pedig intenzív kampány kezdődik a Magyarországról az utóbbi időszakban kialakult kedvezőtlen kép megváltoztatására - mondta Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn a berlini magyar nagykövetségen tartott előadásában. Orbán Viktor tavalyi évértékelő beszédében 2012-t még "az elrugaszkodás évének" nevezte.
Orbán Viktor a Le Monde-ban megjelent interjújában az elkövetkezendő időszakról mint a „konszolidáció" politikájáról beszélt, érvelése azonban hamis, valódi fordulatra ne számítsunk - írja a Véleményvezér blog hétfői cikkében.
A Lehet Más a Politika nem akarja átvenni a szocialisták szavazótáborát, inkább a Fideszről levált másfél millió szavazó és a bizonytalanok felé fordul. Jávor Benedek készül a nagy csatára Orbán Viktorral, s bár az utcai politizálás híve, nem lesz olyan harcos, mint elődje, Schiffer András volt. Interjú az LMP új frakcióvezetőjével.
Az MSZP szerint a világ jobboldali kormányai, így az Orbán-kabinet is kizárólag a megszorításokban látja a gazdasági válság megoldását, míg a baloldal mindenhol tekintettel van a nehezen élőkre és a társadalmi igazságosság jegyében inkább a tehetős rétegekkel fizetteti meg a krízis okozta károkat.