Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Die Presse az Orbán-kormánnyal szembeni külföldi és uniós bírálatokról közölt vendégkommentárt.
Amióta Magyarország 2010-ben kétharmados többséggel egy jobbközép kormányt választott, az EU kitartó kampányt folytat saját tagállama ellen, amelyhez időközben az Egyesült Államok is csatlakozott - írta Hans Winkler, a Kleine Zeitung című, katolikus irányultságú napilap volt szerkesztője a konzervatív Die Pressében.
A cikkíró szerint Magyarországot olyan szigorral és kérlelhetetlenséggel kezelik, amelyet az EU más tagállamoknál nem alkalmaz. "Felmerül a gyanú, hogy példát akarnak statuálni, és a demokratikus és európai értékek miatti aggodalom csak ürügy" - írta. Kiemelte többek közt, hogy Orbánnak "nemzeti patriotizmust" rónak fel. Ez - írta - sajátos vád egy szuverén államokból álló közösségben. Franciaországgal szemben, ahol ez még a baloldal alatt is természetes dolog, ezt még senki nem vetette fel.
"Ami azonban olyan kellemetlenné teszi a nyugati füleknek, az egy keleti tagállamtól nem várt magabiztosság" - fogalmazott. Orbán Viktor a nyugati értékekre hivatkozik, azokat azonban másként határozza meg, mint a nyugati fősodor. Az európai vezető politikusoknak azt veti a szemére, hogy elvesztették a hitet abban, ami Európát naggyá tette, vagyis a keresztény civilizációban. De Orbán Viktor szerint van egy "rejtett Európa" is, ahol ezek az értékek még élnek - idézte fel. "Ezért kell megbüntetni őt, a feleselő diákot" - fogalmazott ironikusan a cikkíró.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.