Szíriai bombázásokról és a liberalizmust védelmező Kínáról is beszélt Putyin Pekingben
Az új kínai selyemútról, a szíriai konfliktusról és az amerikai választási visszaélések ügyében született ítéletről is beszélt Vlagyimir Putyin Pekingben.
Az új kínai selyemútról, a szíriai konfliktusról és az amerikai választási visszaélések ügyében született ítéletről is beszélt Vlagyimir Putyin Pekingben.
Vlagyimir Putyin orosz államfő közölte, Oroszország megkönnyítené az állampolgárság megszerzését az összes ukránnak, és a két ország közötti kapcsolatok javításának lehetséges jeleként felvetette azt is, hogy találkozzon Ukrajna megválasztott elnökével, Volodimir Zelenszkijjel. Néhány nappal korábban Putyin azzal keltett élénk feltűnést, hogy csak a szakadár ellenőrzés alatt lévő kelt-ukrajnai polgároknak ígérte a könnyített állampolgársági eljárást.
Az orosz hatóságok szerint egy magántulajdonban lévő tárolóközpont felelős azért, hogy az ország napon keresztül szennyezett, és a finomítókat súlyosan károsító kőolajat exportált. Putyin elnök is szigorú vizsgálatot szorgalmazott, valószínű, hogy szándékos volt a szennyezés.
Orbán Viktor sok politikussal találkozott már a pekingi Egy övezet, egy út csúcstalálkozó alkalmából, azonban eddig csak azt a képet rakta ki saját Facebook oldalára, amelyen Vlagyimir Putyin orosz államfővel együtt látható. Ami összetartozik, az össze is nő?
A „Putyin séfjeként” ismert orosz milliárdos, Jevgenyij Prigozsin komoly kártérítést fizetett azoknak a szülőknek, akiknek gyermekei valószínűleg az ő tulajdonában lévő étkeztetési cég ételeinek fogyasztásától szenvedtek mérgezést. Az ügy rávilágít arra, hogy Oroszországban is szeretnek rejtőzködni a hatalomhoz közeli milliárdosok.
Bár a beérkező nyersanyag eddig megfelelt a minőségi elvárásoknak, ennek ellenére átmenetileg felfüggesztették a kőolaj átvételét.
A nő a vád szerint konzervatív politikai körökbe férkőzött be, hogy ott az orosz érdekeket érvényesítse.
Az orosz elnök állítólag rögtön elfogadta a meghívást. Putyin és Kim Dzsong Un Vlagyivosztokban tárgyaltak.
Újságírók a Donyec-medencei oroszokat érintő gyorsított útlevélkiadásról kérdezték Putyint, amire azt mondta, más ukrán nemzetiségeknek, például a magyaroknak és románoknak erre most is joguk van.
Az egykori KGST bank Magyarországra költözése már kész tény, rohamtempóban zajlik a bank székhelyének áthelyezése. De a történet itt nem áll meg.
Jóval kisebb nemzetközi visszhangot vált ki Vlagyimir Putyin orosz államfő és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető csütörtöki csúcstalálkozója, mint Donald Trump és a phenjani diktátor két korábbi találkozója. Pedig sok szempontból döntő lehet, miben állapodik meg Vlagyivosztokban Putyin és Kim.
Kim Dzsong Un ellátogatott az orosz–észak-koreai barátság házába is.
Az orosz Távol-Kelet fővárosában, Vlagyivosztokban rendezik meg Vlagyimir Putyin orosz államfő és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető első csúcstalálkozóját – erősítették meg kedden Moszkvában. A találkozón a kétoldalú kapcsolatokról és a koreai válság rendezéséről lesz szó. Kim az után találkozik Putyinnal, hogy a legutóbbi, Donald Trump amerikai elnökkel folytatott vietnami tárgyalása eredménytelen volt.
A szabadságjogok korlátoznak, a tiltások viszont felszabadítanak – véli Jelena Mizulina, az orosz parlament felső házának képviselője. Mizulina nem először fogalmaz meg egyéni véleményt, néhány évvel ezelőtt ő nevezte családellenesnek, hogy a házastársi erőszakot börtönnel büntetnék Oroszországban.
Önmagában még semmi jót nem jelent, ha egyedi vagy – ezt bizonyítja az e-papír-képernyős telefonokat gyártó YotaPhone példája. A vállalatba még az orosz kormány is beszállt, néha nem túl sportszerű eszközökkel támogatva a marketinget. De hiába.
Feltehetőleg szerdán utazik Oroszországba az észak-koreai vezető.
A sokak által bírált törvényt végül így is megszavazta az orosz parlament felsőháza.
Ismeretlenek felgyújtották Oroszország legnagyobb zsidó tanintézményét, a moszkvai Tórát Hájím jesivát.
"Információs diverziók" elkövetésével vádolta meg a Reuterst, és pert indít a hírügynökség oroszországi tevékenységének leállíttatása érdekében a Rosznyefty állami többségű orosz olajvállalat - közölte az RBK című orosz gazdasági napilap.
Az orosz állam tulajdonában álló Russia-24 televízió egy új kísérletbe fogott, ám az eredményre többen nem úgy reagáltak, ahogy azt várták.