Havi 68 000 forintba kerül az új böngésző, ami akár be is vásárol ön helyett
Megjelent a Perplexity saját webböngészője, a Comet, mely természetesen a mesterséges intelligencia körül forog. Mutatjuk, hogyan működik, és hogyan lehet kipróbálni.
Megjelent a Perplexity saját webböngészője, a Comet, mely természetesen a mesterséges intelligencia körül forog. Mutatjuk, hogyan működik, és hogyan lehet kipróbálni.
A Bloomberg információi szerint az Apple-nél komolyan fontolgatják, hogy megveszik a mesterséges intelligenciával foglalkozó Perplexity AI-t, amivel egyszerre két legyet is csapna a vállalat.
A Samsung válhat a Perplexity AI legnagyobb befektetőjévé. És akkor már fel is turbózza telefonjait az amerikai mesterséges intelligenciás platform képességeivel.
A mesterséges intelligencia által működtetett internetes keresőt fejlesztő Perplexity AI is beszállt a TikTokért folytatott licitbe, és azt is elárulta, mit tenne a platformmal, ha megvásárolná.
A tavaly, szintén Barcelonában bemutatott appmentes koncepciótelefon után az idei MWC technológiai kiállításon egy kézzelfoghatóbb megoldással állt elő a Magyar Telekomot is birtokló Deutsche Telekom. A Magenta AI a telekomos készülékeken fut majd, az operációs rendszerbe hegesztve segíti a felhasználókat különféle élethelyzetekben.
Az OpenAI után a Perplexity is saját webböngészőt fejleszt, de még sok a kérdés a Comet nevű újdonsággal kapcsolatban.
A BBC tesztelte a legnépszerűbb mesterséges intelligenciákat, hogy azok mennyire dolgoznak pontosan, ha a hírek összefoglalásáról van szó. Az eredmény nem túl lelkesítő.
Az OpenAI o1 és az Anthropic Claude 3.5-ös nagy nyelvi modellek mellett mostantól a DeepSeek R1 használata is választható opció lett a Perplexity internetes keresőben.
Egyelőre a Google a legnépszerűbb kereső a világon, azonban többen is szeretnék magukénak ezt a címet. Már több mesterséges intelligenciával dolgozó kereső- és információszerző eszköz is bejelentkezett, és bár a Google még jóval dominánsabb, azért érdemes komolyan vennie az új kihívókat. Már csak azért is, mert a felhasználók egyre gyakrabban keresnek más lehetőséget a hagyományos keresési élmény helyett.
Tényleg a mesterséges intelligencia köré épül majd a Rabbit R1: most kiderült, melyik lesz az egyik ilyen modell, és mennyire lesznek naprakészek az ismeretei.