Megvenné az Apple a Perplexityt, hogy kiváltsa vele a Google-t
A Bloomberg információi szerint az Apple-nél komolyan fontolgatják, hogy megveszik a mesterséges intelligenciával foglalkozó Perplexity AI-t, amivel egyszerre két legyet is csapna a vállalat.
A Bloomberg most azt írja, a vállalat ahhoz az eszközhöz nyúlna, amihez a nagyvállalatok szoktak, amikor fejlesztésbéli gondjaik vannak: felvásárolná egyik konkurensét. Egész pontosan a Perplexity AI-t, amivel az Apple két legyet üthetne egy csapásra. Amellett, hogy szakemberekhez jutna a cég, a jövőben egy mesterséges intelligencián alapuló keresőmotort is kiadhatna a vállalat.
A lap úgy tudja, Adrian Perica, az Apple felvásárlásokért felelős vezetője állítólag már beszélt az ötletről Eddy Cue szolgáltatásokért felelős alelnökkel és a vállalat vezető döntéshozóival. Az ügylet azonban még korai szakaszban van: az Apple még nem tárgyalt a Perplexityvel, és nem is tett még ajánlatot a cégért. Sőt, állítólag egyelőre ott tart a dolog, hogy a vezetők egy alternatívát is megvitattak, amelyben a Perplexity teljes felvásárlása helyett együttműködésre lépnek vele. Akárhogy is, a cél egy MI-alapú keresőmotor fejlesztése, és a Perplexity technológiájának integrálása a Siribe. Bár az Apple még nem tett hivatalos ajánlatot, a Bloomberg szerint az elmúlt hónapokban többször is találkoztak a vállalat vezetői.
Egyelőre a Google a legnépszerűbb kereső a világon, azonban többen is szeretnék magukénak ezt a címet. Már több mesterséges intelligenciával dolgozó kereső- és információszerző eszköz is bejelentkezett, és bár a Google még jóval dominánsabb, azért érdemes komolyan vennie az új kihívókat. Már csak azért is, mert a felhasználók egyre gyakrabban keresnek más lehetőséget a hagyományos keresési élmény helyett.
Az Engadget emlékeztet: májusban Cue arról beszélt, hogy az Apple a Perplexityvel tárgyalt egy lehetséges Safari-integrációról, miközben a Google ellen épp egy trösztellenes per folyik, ami érinti többek között a keresőmotorját is. Ez érinti az Apple-t is, a cég ugyanis évek óta dollármilliárdokat kap a Google-től, hogy a cég keresőmotorja legyen az alapértelmezett az iPhone-okon. Amennyiben a bíróság úgy dönt, ez a szerződés elveszik, vele együtt a bevétel is, ugyanakkor lehetőséget teremt az Apple számára a feltörésre.
Ami biztos: jelenleg annyira pörög a mesterséges intelligencia fejlesztése a világon, hogy nagyon nehéz jó szakembert találni a feladatra. A Perplexity felvásárlása ezt a problémát is megoldaná az Apple-nek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.