Újabb riválist kap a Google Chrome, saját böngészőt ad ki a Perplexity
Az OpenAI után a Perplexity is saját webböngészőt fejleszt, de még sok a kérdés a Comet nevű újdonsággal kapcsolatban.
HVG
A böngészőfejlesztés lehet a következő lépcsőfok a mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatoknál. Korábban már az OpenAI felől is hallani lehetett arról, hogy valamiféle böngészőn dolgozik, a Google pedig szerencsésnek érezheti magát, mert ott van a kezében a világ legnépszerűbb böngészője, a Chrome. Amibe be is építette az MI-funkciókat.
Most a Perplexity nevű mesterségesintelligencia-keresőmotor fejlesztője jelentette be, hogy egy saját böngészőn dolgozik, ami a Comet nevet viseli majd – de ennél többet egyelőre nem árult el az X-en megjelent bejegyzésben. Így az sem ismert, hogy mikor érkezhet, vagy hogy nézhet majd ki. Az azonban biztosra vehető, hogy mélyen integrálva lesz bele az MI.
Comet: A Browser for Agentic Search by PerplexityComing soon. pic.twitter.com/SwVSwudgtN
Mint a TechCrunch kiemeli, ezzel egy kifejezetten zsúfolt piacra próbálna betörni a Perplexity, mivel a Chrome mellett számtalan független fejlesztő böngészője közül lehet válogatni. (Arról nem is beszélve, hogy ezek jelentős hányada a Chromiumra épül, csakúgy, mint a Google Chrome.)
Egyelőre a Google a legnépszerűbb kereső a világon, azonban többen is szeretnék magukénak ezt a címet. Már több mesterséges intelligenciával dolgozó kereső- és információszerző eszköz is bejelentkezett, és bár a Google még jóval dominánsabb, azért érdemes komolyan vennie az új kihívókat. Már csak azért is, mert a felhasználók egyre gyakrabban keresnek más lehetőséget a hagyományos keresési élmény helyett.
A Perplexity talán abban bízhat, hogy a keresőjének felhasználói gyorsan használatba veszik majd a Cometet, így ki tud harapni egy szeletet a böngészőpiac tortájából. Ehhez persze még meg kell várni, hogy megjelenjen a saját megoldása; sok múlhat még azon is, hogy mennyire lesz egy jól sikerült böngésző.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.