Vízerőművet épít a Roszatom magyar leányvállalata Dél-Afrikában
A Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó (EEG) Kft. megállapodott egy helyi vállalattal, az erőmű a Mpompomo vízesésnél épül fel.
A Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó (EEG) Kft. megállapodott egy helyi vállalattal, az erőmű a Mpompomo vízesésnél épül fel.
Üzletemberek, képviselők, a hírszerzés főnökének családja – több prominens orosz vehetett magyar papírokat a kötvényprogramban.
Budapesten, a Parlamentben találkoztak.
A szentpétervári kikötőből hosszú útra indult a Lomonoszov akadémikus nevét viselő különleges, 144 méteres hajó, amely valójában egy úszó atomerőmű. Kettő, egyenként 35 megawattos reaktorral van felszerelve. A környezetvédők a veszélyekre, az atomlobbi a lehetőségekre hívja fel a figyelmet.
Egy éveken át tartó konfliktus eredményeként szorította ki az orosz állami atomvállalat, a Roszatom a magyar tulajdonost egy olyan cégből, amely fontos szerepet játszhat majd a paksi bővítésben – derült ki a Direk36 új cikkéből, amely a 444-en jelent meg.
A Roszatom saját magyarázata szerint a majaki sugárszennyezett terület egy részének 2015-ben eldöntött rehabilitációját végeztetik majd el a most kiírt közbeszerzés nyertesével. Jávor Benedek szerint a körülmények túl gyanúsak, és elég indok van a gyanakvásra.
Jávor Benedek kitett egy közbeszerzésről szóló linket a Facebook-oldalára, amely hétfőn már olvashatatlanná vált. Tovább folytatódik az elkenős orosz kommunikáció a majaki Roszatom-telep és a ruténiumszennyeződés körül?
Az intézményközi vizsgálóbizottság, amit a Roszatom hozott létre, megállapította, hogy a radioakítv sugárzás külső forrásból érkezett. Az érveik között szerepel az, hogy az ozjorszki nukleáris létesítményben nem állítanak elő tiszta ruténium 106-ot, illetve a radioakítv szennyeződés mértéke Oroszországban nem volt jelentősen nagyobb, mint Európában. Szerintük ez is bizonyítja, hogy a szennyeződés nem tőlük érkezett.
A választások után leültek beszélni, ahol Orbán felvázolta a terveit, és olyat mondott, ami Simicskánál végképp betette a kaput.
Október óta Magyarországon nem mutattak ki ruténiumot a légkörben.
A Roszatom korábban tagadta, de ma már elismerték: egy radioaktív anyag megengedett értékének ezerszeresét mérték az orosz légkörben. A szennyezés az egészségre nem veszélyes.