Nukleáris szennyezés: hazugságon kapták Paks II. építőjét
A Majak nevű nukleáris telepről származhat a szennyező anyag, amely egy szeptember végi szivárgás után kerülhetett a levegőbe.
A Majak nevű nukleáris telepről származhat a szennyező anyag, amely egy szeptember végi szivárgás után kerülhetett a levegőbe.
A tapasztalatok és a számok azt mutatják, hogy a késés az iparág természetes velejárója. De mennyibe kerül a megrendelőnek, ha csúszik egy atomerőmű építése?
A finn projekt építési engedélyének kiadásáról még nem született döntés, ezért inkorrekt az az állítás, amely szerint a finn nukleáris hatóság a felmerült biztonsági problémák miatt nem adja ki az építési engedélyt- írja a hvg.hu-nak eljuttatott közleményében az orosz cégóriás.
A Pakson beruházó Roszatom orosz atomenergetikai állami konszern azzal számol, hogy az év végéig aláírják az Egyiptom első atomerőművének létrehozásáról szóló valamennyi szerződést, és ennek alapján bekérheti a licencengedélyt az építkezés megkezdéséhez - mondta Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezetője szerdán egy teheráni fórumon.
Nem értik az oroszok, miért kell mindent dokumentálni Finnországban, és miért nem elég azt mondani a bonyolult számítások helyett, hogy ők ezt jobban tudják.
Ismét "boszorkányüldözésnek" nevezte Donald Trump, hogy vizsgálat folyik az elnökválasztásba történt orosz beavatkozás ügyében. Azt viszont követelte, hogy ellenőrizzék, mi volt Hillary Clinton szerepe az orosz Roszatommal való szerződéskötésben.
Albérlet vagy hitelre vett lakás - megint ez a slágertéma, kivéve a havi 70 ezerből tengődő kétdiplomás közmunkásnak. A strandon az őszi hidegben is vígan üzemel az élményfürdő, és megmagyarázták, miért csak az orosz atomerőmű jó nekünk. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Bár a Roszatom vezetőinek kisgépe leszállt a pogányi reptéren, a paksi bővítéshez nem tervezik kibérelni a légikikötőt.
Egyéves csúszással indulhat az orosz–finn együttműködéssel tervezett hanhikivi atomerőműnél a munka, mivel a beruházás nem kapta meg az építési engedélyt.
Az új paksi blokkokat építő orosz állami cég, a Roszatom veheti bérbe a pécsi repülőteret – írta a Magyar Nemzet.
A Paks II. projekt fővállalkozója, az orosz ASZE Mérnöki Vállalat Rt. június 30-án meghirdette a Paks II. projekt turbinaszigetének beszerzését szolgáló tendert.
A Paks II. projekt reális gazdasági értelmezéséhez íme egy újabb adalék: a Roszatom leányvállalata Dél-Oroszországban szélerőműparkokat épít a Gazprom bankjától felvett kölcsönből.
Pesti vállalkozókkal és ingatlanárakkal megérkeztek Paksra az erőműbővítés első reménybeli haszonélvezői. Mindenki kelet felé tekinget, mert a végső döntésekhez az oroszok kellenek.
A csinos kisváros ingatlanárai lakmuszpapírként jelzik: megérkeztek a szerencselovagok a bővítés előtt álló atomerőmű vonzáskörzetébe. Ahhoz azonban, hogy valaki részesülni tudjon a paksi beruházások több ezermilliárdjából, előbb az oroszokkal kell jóban lennie, utána pedig Orbán Viktorral. Ez derül ki a HVG e heti számából.
Együtt terjeszkedhet külföldön a Paks II.-t is építő orosz Roszatom és a jelenlegi atomerőművet működtető MVM.
Szerda délelőtt ült le az orosz vállalat vezérigazgatója Orbán Viktorral és Lázár Jánossal.
A Roszatom vállalatcsoportba tartozó ASZE mérnöki vállalat (a tender kiírója) azért törölte a pályázatot, mert egyes internetes oldalakon nem tudta közzétenni a felhívást. Márpedig ezt az európai szabályok ilyen esetekben kötelezővé teszik. A hiba elhárításán dolgoznak, a tender hamarosan újra megjelenik.
Úgy néz ki, hogy a csütörtökön indított első tendert máris törölték. Legalábbis ez olvasható a Roszatom orosz honlapján. A turbinabeszerzési pályázattal ezen kívül is van gond.
Ha már minisztere lett az új paksi atomerőmű-építési projektnek, Süli János be is trappolt vele Varga Mihály felségterületére. Arra azonban hiába várnánk, hogy a mára nagyrészt minősített iratnak már nem is számító beruházási-megvalósítási szerződéseket megismerhessük, így perre megyünk a papírokért.