Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Paks II. projekt reális gazdasági értelmezéséhez íme egy újabb adalék: a Roszatom leányvállalata Dél-Oroszországban szélerőműparkokat épít a Gazprom bankjától felvett kölcsönből.
A Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern egyik leányvállalata Dél-Oroszországban létrehozandó szélerőműparkok építésére vett fel jelentős kölcsönt a Gazprom gázipari cég bankjától, a Gazprombanktól. A VetroOGK a 63,1 milliárd rubelt (mintegy 293 milliárd forint) kölcsönt 10 évre vette fel a Gazprombanktól. A tartozást a szélerőművek által termelt energia eladásából fizetik vissza.
Itt a vég kezdete: szélre vált a Roszatom
Magyarországról nézve elképesztő fordulatnak tűnik, hogy az orosz atomenergetikai óriás (értsd: épít, tervez, más ország vezetésénél is lobbizik érte, üzemeltet stb.) szélerőmű beruházásba fogott. Pedig csak annyi történt, hogy a Roszatom a saját jól felfogott érdekeinek engedelmeskedve nem tud többé elmenni ilyen jó üzletek mellett. De ki mondja ezt meg Orbán Viktornak?
Az első, 150 MW teljesítményű szélerőműparkot még az idén elkezdik építeni Oroszország déli részén, az északnyugati Kaukázusban található Adigeföld autonóm területen. A létesítmény jövőre már áramot termel, az árameladásból szármató bevétele évente mintegy 3 milliárd rubel (csaknem 14 milliárd forint) lesz.
Reaktor helyett vízerőmű
(null)
További szélerőműparkok épülnek majd a szomszédos Krasznodari határterületen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?