Csak az ára nem diszkrét ennek a gyárilag páncélozott Range Rovernek
Amúgy nagyon angolosan oldották meg, észre sem venni a különbségeket a normál változathoz képest.
Amúgy nagyon angolosan oldották meg, észre sem venni a különbségeket a normál változathoz képest.
Az 1992-ben bemutatott H1-es széria a katonai kivitel utcai változata, így kellően robusztus a kialakítása és marcona megjelenése, de ezt a hatást néhány kiegészítővel még tovább lehet fokozni.
Szépen gyarapodik a szubkompakt SUV-ok száma a piacon. Tehát az olyan, 4 méter körüli hosszúságú személyautóké, amelyek terepjáróra emlékeztetőn magasabb építésűek és megragadják a célszemélyek fantáziáját. A Hondától a HR-V érkezik.
Az ABT optikai csomagja visszahozza azt a fajta marcona kinézetet az ingolstadtiak luxusterepjárójának, ami sokak szerint elveszett a generációváltással.
Az elegáns vonalú és népszerű mai Mazdák lendületét kihasználva a hirosimai gyártó a legsűrűbb mezőnyben is helyet követel magának. És nem is kérdés, helyet fog-e ott találni. A nagyobb testvérrel, a CX-5-tel felfelé elindult japán márka úgy tűnik, mostanság nem tud hibázni.
Az első terepjárószerű szabadidő-autók népszerűségében szerepet játszott akkoriban szokatlan, vagány megjelenésük is. Mára mindennaposakká váltak, de van erre is gyógyszer!
Emlékszünk még ugye a "Szomszédok" című teleregényre, és ott ahogy János, az erdész jön a földúton a Lada Nivával! Vagány darab volt. És nem csak mi reagáltunk rá így, Kanadától az NSZK-ig fogyott a Niva szép számmal, és nálunk is a vágy tárgya volt. A jelenség azért is érdekes, mert a korszak szocialista tömbjében előforduló más terepjáró, például az UAZ nem lett családálom. A titok nyitja pofonegyszerű: a Niva az akkori személyautók, ráadásul az itthon topnak számító "nagy" Ladák belső berendezését kapta, és a külseje sem volt gépszerű, sőt, az akkori szemnek kifejezetten divatos.
A Lamborghini bejelentette, hogy a gyár székhelyén, az olaszországi Sant’Agata Boloneseben készül majd a márka első sport SUV-je.
Már-már szabálykövető, önmagához képest légiesen könnyű, ráadásul nagyon intelligens az új Audi Q7. Hogy mit szól mindehhez a klasszikus vevőkör, nagy kérdés, de mostantól a Q7-es olyan erényeket csillogtat, amire nem készültünk még fel.
Úgy tűnik, nem kellett sok a hazai vásárlóknak: egy jól sikerült formaterv, vállalható árak és a megfelelő pillanat. A terepjáróból terepes hobbiautóvá szelídült Suzuki Vitarára rámozdultak a vevők. Jogosan? Teszteltük az esztergomiak újdonságát.
Nagy, de nem a legnagyobb a Mercedes kínálatában az ML-terepjáró, mégis tökéletes kifejezőeszköze a jómódnak. Valamennyire az ízlésnek is, mert sokféleképpen fel lehet díszíteni, a tesztautónknak sok króm jutott.
Egyedi stílusát sokan imádni fogják, a németes konfekció fazonért rajongók meg fújni fognak a japánok első, kompakt luxusterepjárójára. Talán fontosabb kérdés, hogy csak stílusos vagy jó is a Lexus NX? Kipróbáltuk.
Néhány éve még kifejezetten "semmi extra" kinézete volt a japán SUV-nek, az új generáció azonban meglepően agresszív arcot kapott, az aktuális márkaarculatra jellemző határozott élekkel.
A stuttgarti cég vezetése bejelentette, hogy egy közepes méretű „áruszállítóval” rukkol ki öt éven belül. A modellt úgy néz ki, nem vinnék az USA piacra, csak Európában, Dél-Amerikában, Ausztráliában és Dél-Afrikában forgalmaznák.
A bajorok második generációs terepkupéja ott fejlődött a legtöbbet, ahol az elődjét kritika érhette, így szinte minden tekintetben letaglózó autó született, amely továbbra is előtérbe helyezi a stílust a praktikummal szemben. A 258 lóerős turbódízel alapmotorral, nyolcfokozatú automataváltóval és állandó összkerékhajtással teszteltük.