Visszaszállították az Egyesült Államokba és vádat emeltek a jogtalanul Salvadorba toloncolt családapa ellen
Kilmar Abrego Garciáról a legfelsőbb bírósága is kimondta, hogy a jogtalanul zárták a világ egyik leghírhedtebb börtönébe.
Kilmar Abrego Garciáról a legfelsőbb bírósága is kimondta, hogy a jogtalanul zárták a világ egyik leghírhedtebb börtönébe.
Washington kitart amellett, hogy Abrego Garcia egy bűnszervezet tagja.
Kilmar Abrego Garciáról 2019-ben bíró mondta ki, hogy nem toloncolható ki Salvadorba, mivel életveszélyes lenne számára az őt gyerekkorában fenyegető bűnszervezetek közelébe kerülnie. Ez azonban sem Donald Trumpot, sem Nayib Bukele salvadori elnököt nem zavarja: esélytelennek tűnik, hogy a férfi kiszabaduljon a hírhedt CECOT börtönből, ahová egy adminisztratív hiba miatt került.
Nayib Bukele salvadori elnök a Fehér Házba látogatott, ahol Donald Trump fogadta. A találkozó utáni sajtótájékoztatón a tömegesen deportált bevándorlók mellett az orosz–ukrán háború is szóba került.
Két olyan bűnbanda tagjairól van szó, amelyeket Trump külföldi terrorszervezetnek nyilvánított.
Trump külügyminisztere azért ennyire hálás, mert Salvador felajánlotta, hogy pénzért cserébe átvesz rabokat az Egyesült Államoktól.
A holnapi spanyol választás esélyeit elemzik ma a világszerte. Izrael kettészakadt, lassan minden posztra két embert kellene kinevezni. A salvadori elnök kibelezi a demokráciát, a nép tapsol neki. Válogatás a nemzetközi sajtó írásaiból.
A világ két legboldogtalanabb országa a tavalyi és idei jelentés szerint is Afganisztán és Libanon.
A kitörés vasárnap kezdődött, amikor a vulkán sziklát és hamut lövellt ki a kráter körüli területekre. Sérültekről egyelőre nem érkezett jelentés.
Nincs szigorúbb abortusztörvény a világon a salvadorinál: még a szexuális erőszak áldozatai és a fiatalkorúak sem mentesülnek alóla. A közép-amerikai állam alkotmánya szerint az emberi élet a fogantatással kezdődik, annak elvétele pedig minden körülmények között gyilkosság. A Deutsche Welle riportja
Akkor törték fel az újságírók telefonjait, amikor épp a kormány korrupciós ügyeiről írtak.
18 hónapot töltött előzetesben a salvadori Imelda Cortez, akit abortuszkísérlettel vádoltak. A nőt a megerőszakolója ejtette teherbe, de Salvadorban minden körülmények között tiltják a terhesség megszakítását. Egy bíróság mégis úgy döntött: a nő nem követett el bűncselekményt.
Barátaival beszélgetett, amikor valaki rálőtt Alfredo Pachecóra, a salvadori futballválogatott egykori játékosára. A 33 éves sportolót egy másik sérülttel együtt kórházba vitték, de már nem tudták megmenteni az életét.
Tizennégyen meghaltak és tizenketten megsérültek egy közúti balesetben pénteken Salvadorban. A halálos áldozatok közül hat gyermek.
Egy baleset miatt vesztette el a magzatát 9 évvel ezelőtt a nő, azóta börtönben ült.
Tizenöt év után kiengedték a börtönből Salvadorban azt a most 34 éves nőt, akit korábban harmincéves fegyházra ítéltek egy olyan abortusz miatt, amit állítólag végre sem hajtatott. A latin-amerikai országban több mint száz nőt ítéltek hosszú börtönre hasonló vádak miatt.
Tagadja Donald Trump, hogy "pöcegödör" szóval illette volna az Egyesült Államokba érkező bevándorlók szülőhazáit. Az elnök elismerte, hogy kemény szófordulattal élt, de állítása szerint az ominózus kifejezés nem szerepelt benne.
Az amerikai elnök "pöcegödör országoknak" nevezte az Egyesült Államokba érkező haiti, salvadori és afrikai bevándorlók szülőhazáit, miközben törvényhozókkal vitatkozott csütörtökön a Fehér Házban a bevándorlásról.
A világ legveszélyesebb országának tartott Salvador hét börtönében hirdettek rendkívüli állapotot a hatóságok helyi idő szerint kedden.